Zaujímavosti

Nevidiaci muž chcel rozmeniť peniaze. Je smutné, koľkí ho okradli

v.png
Zdroj: YouTube

V skutočnosti išlo o sociálny experiment a muž všetko videl. Po tomto videu by sa mali mnohí zamyslieť.

Tento sociálny experiment odhalil, čoho všetkého sú ľudia schopní. Známy tvorca skrytých kamier Adrian Gee z austrálskeho Adelaide zverejnil najnovšie video, po ktorom by sa mali mnohí zamyslieť. Ako by ste reagovali vy? Skúste byť k sebe úprimní.

Adrian sa počas sociálneho experimentu tváril, že je nevidiaci. S bielou paličkou sa prechádzal po ulici a prosil ľudí, aby mu rozmenili 5 dolárov. V skutočnosti však v ruke držal 50 dolárov. Adrian zisťoval, koľkí ľudia ho na to upozornia a koľkí ho budú chcieť okradnúť.

Výsledok skrytej kamery je veľmi smutný. Oslovení muži v drvivej väčšine neváhali, zobrali si 50 dolárov a mužovi vrátili mince v hodnote 5-tich dolárov. Ženy sa zachovali inak a „nevidiaceho" na tento omyl upozornili. Až na jednu výnimku, ktorá s úsmevom od ucha k uchu odišla so zarobenými 45-timi dolármi.

Po vzhliadnutí videa by ste si mohli položiť otázku, ako by ste reagovali vy? Je viac ako smutné, že tí, ktorí majú možnosť zarobiť si, okrádajú hendikepovaných. Reakcia muža, ktorý prišiel na to, že ho nachytala kamera, stojí za pozretie.


AUSTRÁLIA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.