Zaujímavosti

Originálna stena zo žuvačiek. Pre niekoho atrakcia, pre iných nechutná

17 ZAHR Zuvackova stena.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Ľudia si čakanie v rade na lístky do divadla krátili lepením žuvačiek na stenu.

Vypľujete žuvačku, drzo ju nalepíte na cudzí dom a svet to obdivuje. Hovoríme o jednej z najväčších novodobých atrakcií v Spojených štátoch- o žuvačkovej stene. Ľudia si ju fotografujú takmer 20 rokov. To sa ale o chvíľu zmení.


Originálna stena zo žuvačiek. Pre niekoho bizarná, pre niekoho nechutná. Považujú ju však za atrakciu. Žuvačková stena v americkom Seattli začala vznikať v roku 1993. Je v uličke s divadlom, pred ktorým sa vždy tvorili rady. Ľudia si čakanie v rade na lístky krátili lepením žuvačiek na stenu, občas do nej vrazili aj mince.

Zamestnancov divadla pravidelné čistenie steny omrzelo a časom upratovanie vzdali. Navyše si všimli, že stenu si fotí čoraz viac turistov a tak bola na svete jedna z originálnejších atrakcií. Ak ste túto atrakciu v USA ešte nevideli, už si ju zrejme nestihnete obzrieť. Na budúci týždeň sa totiž začne veľké čistenie. Všetky žuvačky zo steny odstránia.

Zdá sa, že marketéri a autori tejto myšlienky z neziskovej organizácie mesta Seattle majú všetko dobre premyslené. Čistením žuvačkovej steny totiž opäť vzbudzujú pozornosť celého sveta. Vyhlásili súťaž pre všetkých turistov, ktorí si stenu počas návštevy mesta vyfotili. Vyzvali ich, aby im poslali svoje fotografie, z ktorých na konci budúceho týždňa vyberú tú najlepšiu.

SEATTLE/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.