Zaujímavosti

Zomierajúcemu fanúšikovi Hviezdnych vojen splnili posledné veľké želanie

LAWm.smrtelne_chory_fanusik_hviezdnych_vojen.jpg
Zdroj: Reuters

Režisér Hviezdnych vojen umožnil fanúšikovi, ktorý ma rakovinu v poslednom štádiu, vidieť novú epizódu v predpremiére.

Dlhoročný americký fanúšik Hviezdnych vojen, ktorého rakovina dospela do terminálneho štádia, videl v noci nadnes ako prvý spomedzi divákov najnovší, siedmy diel tejto filmovej ságy ešte pred jeho oficiálnou celosvetovou premiérou.

Splniť tento sen mu pomohla jeho výzva, ktorú nedávno zverejnil prostredníctvom televízie v americkom štáte Texas. Táto výzva sa potom šírila sociálnymi sieťami a dostala sa až k režisérovi J. J. Abramsovi, ktorý súhlasil, aby 32-ročný Daniel Fleetwood videl Hviezdne vojny 7: Sila sa prebúdza, ešte pred oficiálnym uvedením do kín 18. decembra.

Fleetwood je fanúšikom Star Wars od detstva, preto mal želanie vidieť aj najnovší diel ságy. Jeho rakovina je však v takom štádiu, že sa jej oficiálneho uvedenia nemusí dožiť. Lekári mu totiž už v júli povedali, že mu zostávajú len dve mesiace života, keďže rakovina zasiahla 90 percent jeho pľúc.

Kampaň na podporu jeho prosby zaujala aj hlavných protagonistov filmu - Marka Hamilla, ktorý hrá legendárneho Luka Skywalkera, i Johna Boyegu, stvárňujúceho postavu Finna. Fleetwoodovo želanie nakoniec splnil režisér J. J. Abrams, ktorú mu poskytol zatiaľ nedokončenú verziu siedmej epizódy.


HUSTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.