Zaujímavosti

Svadobní hostia ničia ľuďom svadby. Fotograf ich chce naučiť etiketu

Ženích sa musel nakloniť, aby videl prichádzať nevestu
Ženích sa musel nakloniť, aby videl prichádzať nevestu Zdroj: facebook / Thomas Stewart

Rozčuľujú ho svadobčania, ktorí sledujú celý obrad cez mobil a nie vlastnými očami.

Fotograf z Austrálie už toho má plné zuby. Rozhodol sa, že sa so všetkými podelí o svoje rozhorčenie cez internet. „Prosím vás, snúbenci. Urobte si obrad úplne bez mobilných telefónov," napísal na svoju sociálnu sieť. Rozčuľuje ho, že si svadobní hostia fotia obrad na mobily a kazia mu tak fotky. Píše portál News.com.au.

„Pozrite sa na túto fotku. Ženích sa musel nakláňať, aby videl prichádzať nevestu. A prečo? Lebo mu vo výhľade zavadzali hostia, ktorí si nevestu fotili na mobil," rozhorčene konštatuje fotograf Thomas Stewart.


Right, I've had enough. I want to talk to you all about guests using mobile phones / cameras at weddings. I want to...

Posted by Thomas Stewart Photography on 5. november 2015

„Predstavte si, že ste uprostred vlastného obradu. Cítite sa hrdo a vznešene. Rozhodnete sa, že sa obzriete za seba, aby ste videli tváre vašich hostí. Ale tváre nevidíte. Všetky sú totiž skryté za mobilnými telefónmi," dodáva.

Tridsaťdvaročný bývalý právnik fotí približne 70 svadieb ročne. Tvrdí, že sa táto situácia opakuje príliš často. Rozhodol sa preto, že vypracuje akúsi etiketu pre hostí a páry. „Uvedomil som si, že ako fotograf mám šancu naučiť klientov veci, ktoré im nič nehovoria. Ľudia sa zvyčajne berú iba raz, nemajú tušenie, ako to celé funguje," prezradil v rozhovore.

Fotograf upozorňuje, že mu hostia s mobilmi nielenže sťažujú prácu, ešte aj prekážajú novomanželom vo výhľade na seba. A namiesto dojatých tvárí priateľov vidia mladomanželia len plno techniky. „A toto je tá najpodstatnejšia časť. Nechcem, aby si moji klienti pamätali hostí zahľadených na displeje mobilov a tabletov," prezrádza.

Príspevok na sociálnej sieti vzbudil obrovskú vlnu reakcií. Šírilo ho niekoľko tisíc ľudí. Väčšina ohlasov bola podľa fotografa pozitívna. Mladomanželom odporúča, aby na svadbe zakázali používanie mobilných telefónov. Profesionálny fotograf predsa manželom urobí oveľa krajšie a lepšie zábery.

„Platíte fotografovi dosť veľa peňazí. Predpokladám, že chcete mať aj dosť dobré fotky. Nemôžeme si robiť svoju prácu, ak nám prekážajú vaši hostia," uzavrel fotograf. A pripojil ešte jeden tip: „Ste svedkami ich svadby. Sledujte ju očami a nie mobilmi."

SYDNEY/NEWS.com.au, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti