Zaujímavosti

Lietali s krídlami pripevnenými na chrbát. Vo formácii s obrovským Airbusom

Tandemový let s najväčším lietadlom na svete
Tandemový let s najväčším lietadlom na svete Zdroj: YouTube

Na tento šialený pokus sa pripravovali asi tri mesiace. Výsledok však naozaj stojí za to.

Iba predstava, že reálne vyskočíte z lietadla je pre mnohých taká stresujúca, že sú schopní sa spotiť. V Dubaji však veci fungujú akosi ináč. Namiesto nudného skákania s padákom si dvaja blázni zalietali s krídlami pripevnenými na chrbát. V tandeme s nimi letelo najväčšie dopravné lietadlo na svete.

Piloti Jetmana Yves Rossy a Vince Reffet dokázali s lietadlom vytvárať naozaj dych vyrážajúce formácie. Celé video nahrali vo vzduchu priamo nad umelými ostrovmi v Dubaji. Skúsení piloti dokázali s maličkými krídlami pripevnenými na chrbát letieť iba niekoľko centimetrov od dopravného lietadla.

Obaja páni, ale aj piloti dopravného lietadla sa na tento nezvyčajný let pripravovali asi tri mesiace. Výsledok však naozaj stál za to. „Keď som prvý raz počul, že chcú letieť blízko Airbusu, považoval som ich za bláznov," povedal manažér letovej prevádzky Gareth Lloyd Evans. „Začali sme pracovať na konkrétnych bodoch a jasne sme si stanovili riziká. Potom to už bola pre všetkých výzva," dodal.

Lietadlo Airbus A380 je naozaj špeciálne. Ide o najväčšie dopravné lietadlo na svete. Jeho cena je tiež špeciálna, stojí takmer 370 miliónov eur.


DUBAJ/DAILYDOT.com, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti