Zaujímavosti

Fotograf zachytil nočné metropoly. Nič krajšie ste ešte nevideli

fotograf.jpg
Zdroj: Facebook/ Vincent Laforet

Akoby ste mali obrovské mesto na dosah ruky.

Svetové metropoly ako ste ich nikdy nevideli. Poznáme ich ako rušné mestá, ale na fotografiách, ktoré sú dielom fotografa Vincenta Laforeta, pôsobia veľmi pokojne, dokonca až kreslene. Ide ale o realitu, ktorú zachytil Vincent z vrtuľníka. Navštívil tak miesta ako New York, Las Vegas, Londýn, Sydney, Barcelonu a mnohé iné.

Thank you ALL for the support and nice words after the CBS Sunday Morning episode - response has been overwhelming, and...

Posted by Laforet Air on 8. listopad 2015

Všetky fotografie môžu ľudia vidieť v jeho novej knihe s názvom AIR. Ide o dielo najlepších a najveľkolepejších leteckých snímok zaznamenaných počas tohto projektu.

"Keď sa nachádzate v niektorom z týchto miest na zemi, niekde na ulici, cítite sa oveľa menší a izolovaní. Ste zahltení hlukom a vnímate rozdiely. Ale keď ste niekoľko sto metrov alebo aj kilometrov nad mestom, cítite, že je na dosah ruky. Ste s ním viac spojení a aj s ľuďmi, ktorí v ňom žijú. Je to takmer hmatateľná energia," povedal Vincent pre CNN.

Laforet získal spolu s ďalšími štyrmi fotografmi Pulitzerovu cenu v roku 2002 za snímky zachytávajúce udalosti v Pakistane a Afganistane po útoku na Svetové obchodné centrum 11. septembra 2001. Uverejnil ich New York Times.USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti