Zaujímavosti

Riskoval vlastný život, aby ochránil ľudí v tuneli. Horel mu kamión

Vodič riskoval vlastný život, aby ochránil ľudí v tuneli
Vodič riskoval vlastný život, aby ochránil ľudí v tuneli Zdroj: YouTube

Plamene v tuneli by totiž mohli ohroziť ostatných vodičov. A možno ich aj zabiť.

Vodič nákladného auta sa zachoval naozaj hrdinsky. Jeho kamión totiž začal počas jazdy v tuneli horieť. Zachoval si chladnú hlavu a s horiacim autom preto pokračoval ďalej. Riskoval svoj život, aby zachránil ostatných vodičov. Plamene by ich totiž mohli v tuneli vážne ohroziť a možno aj zabiť. Píše britský Mirror.

Incident sa udial na rušnej diaľnici v meste Guzhou na juhozápade Číny. Kamión sa počas jazdy zmenil na horiacu guľu. Vodič usúdil, že kamión v tuneli nemôže zostať. Vodiči ostatných by to jednoducho nemuseli prežiť. Rozhodol sa preto v jazde pokračovať. A to aj napriek tomu, že on sám mohol skončiť v plameňoch, alebo umrieť pri explózií.

Kamión odstavil až vonku. Okamžite k nemu dorazili hasiči a kamión začali hasiť. Príčina požiaru je stále neznáma a vyšetrovatelia ju vyšetrujú.

Na sociálnych sieťach začali ľudia odvážneho kamionistu chváliť. „Keby som bol jeho šéf, určite by som ho nejako odmenil. Prisahám," napísal jeden z nich. Iný muž vyzval čínsku vládu, aby mu udelili medailu. „Dodalo by to odvahu ďalším ľuďom," dodal.


GUZHOU/MIRROR.co.uk, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti