Zaujímavosti

Dobro ešte existuje. Bezdomovcovi s ročným synom pomohli cudzí ľudia

bezdomovec2.jpg

Aj malý akt láskavosti môže niekomu pomôcť naštartovať svoj život.

Motivátor a filantrop Leon Logothetis cestuje po svete a pre náhodných ľudí v núdzi vždy urobí niečo milé a pekné, aby tak šíril láskavosť, ktorá sa z ľudí postupne vytráca. V Denveri bol len pár dní a práve tam stretol Jamesa Mossa. Slobodný otec sa ocitol na ulici len s ročným synčekom menom Zhi. Píše Fox31.

James sa vzdal života v New Yorku a pricestoval do Denveru v nádeji, že dá svojmu synovi lepší život. Urobil tak na základe priateľovej ponuky, ktorý mu mal pomôcť s hľadaním práce a bývania.

"Všetko, čo robím je pre syna. Chcem, aby vyrastal na pokojnom mieste obklopenom horami, aby zažil veci, ktoré som ja počas dospievania nezažil," povedal mladý muž Leonovi. Lenže plán s bývaním nevyšiel a otec so synom boli nútení ostať na ulici len dva dni potom, ako prišli do nového mesta.


"Musíte sa dostať do bodu najväčšej pokory, aby ste ocenili veci, ktoré na vás ešte len čakajú," tvrdí Leon. Filantrop sa spýtal Jamesa, ako je možné, že si po tom všetkom zachoval v sebe dobrú náladu a radosť a v čase utrpenia.

Plameňom, ktorý Jamesa poháňa, je jeho syn. Verí, že je to vyššia moc, ktoré dostáva ľudí do určitých situácií, aby nabrali skúsenosti a sformovali človeka do niečoho, čím musí byť.
"Nečakal som, že to bude takto, ale je to tak," povedal mladý muž.

V tej chvíli James a jeho synček netušili, že sa má všetko zmeniť. Leon mu poďakoval za to, že sa podelil o svoje trápenie a daroval mu 1000 dolárov. Navyše obom zaplatil sedemdňový pobyt v hoteli.

Pre niekoho, kto je stratený v temnote, môže byť iskierka láskavosti majákom, ktorý ho zavedie domov.

Video, na ktorom je zachytený tento moment, zverejnili na YouTube. Odvtedy ho videlo viac ako 600-tisíc ľudí. Istá Kayla Heskett z Goodlandu v Kansase sa na základe toho rozhodla pomôcť. Založila zbierku na GoFundMe pre Mossa a jeho syna, vďaka ktorej sa pre nich vyzbieralo viac ako 30-tisíc.

Medzitým si James našiel prácu ako holič a vďaka vyzbieraným peniazom už nemusí žiť so synom v útulku. "Tí ľudia sú úžasní, ako anjeli," povedal James.

Jeho šéf mu povolil brávať si syna do práce, kým si nenájde cenovo dostupnú výpomoc na opatrovanie. "Nikdy som si nemyslel, že taký malý akt láskavosti by mohol vyvolať takú veľkú reťazovú reakciu," hovorí Moss vo videu, v ktorom ďakuje ľuďom za pomoc. "Vyrazilo mi to dych, stále som v šoku," dodal.


Posolstvo Leonových videí a malých aktov láskavosti sa tak naplnilo. "Aj tú najväčšiu temnotu môže poraziť najmenšia iskierka svetla. Pre niekoho, kto je stratený v temnote, môže byť iskierka láskavosti majákom, ktorý ho zavedie domov."
DENVER/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti