Zaujímavosti

Vydražili vzácny modrý diamant. Suma je rekordná

Mimoriadne vzácny a bezchybný modrý diamant, ktorý predali za rekordnú sumu na aukcii. 12. novembra
Zdroj: TASR

Diamant zakúpil kupec z Hongkongu.

Aukčná sieň Sotheby' oznámila, že mimoriadne vzácny a bezchybný modrý diamant predala v stredu na aukcii v Ženeve za rekordných 48,6 milióna švajčiarskych frankov (45 miliónov eur), čo je vôbec najvyššia cena vrátane poplatkov, akú kedy kto zaplatil za drahý kameň na aukcii.


Diamant Blue Moon (Modrý mesiac) váži 12,03-karátu a nachádza sa na prsteni. Patrí medzi najväčšie známe jasno modré diamanty. Dosiahnutá predajná cena zodpovedala odhadu aukčnej siene, že sa predá za 35-55 miliónov amerických dolárov.

Bez poplatkov dosiahla jeho predajná cena 43,2 milióna švajčiarskych frankov, informovala tlačová agentúra AP. Diamant Blue Moon prekonal predchádzajúcu rekordnú cenu 46,2 milióna dolárov, za ktorú sa predal pred piatimi rokmi drahokam The Graff Pink.

Vyleštený modrý kameň bol vyrezaný z 29,6-karátového diamantu, ktorý vlani objavili v bani Cullinan v Juhoafrickej republike, kde sa našiel aj modrý diamant Star of Africa z britských korunovačných klenotov. Diamant zakúpil kupec z Hongkongu, uviedol Reuters.


ŽENEVA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti