Zaujímavosti

Žena sa na päť dní zbavila mobilu. Takýto to malo dôsledok

2E51D6ED00000578-3312683-Without_hours_of_the_experiment_starting_she_was_complaining_of_-a-42_1447196510893.jpg
Zdroj: YouTube

Úprimne sa zamyslíte nad tým, koľko času trávite na mobile vy. Dokázali by ste ho zahodiť na jeden týždeň?

Žena, ktorá sa pokúsila žiť bez mobilného telefónu počas experimentu zistila, že je od neho závislá. Možno aj vám sa stalo, že ste si ráno zabudli telefón na stole a počas celého dňa  ste boli ako bez ruky. Podobne sa cítila aj Lucie Fink (23).

Lucie z New Yorku nechýbali len mobilné aplikácie akými sú Facebook či Instagram, zrazu zistila, že nevie koľko je hodín, nemá si ako zapnúť budík a nemá jej čo pripomenúť, že si má dať antikoncepčnú tabletku.

Američanka počas piatich dní abstinencie zisťovala, koľko voľného času trávi na smartfóne. Štúdia z roku 2013 hovorí, že priemerný človek kontroluje mobil asi 150-krát za deň. Ľudia pritom mobil už dávno nepoužívajú iba na telefonovanie či posielanie správ. S obľubou si ním krátia čas napríklad na toalete, kde si pozrú novinky na sociálnej sieti alebo sa len tak zahrajú.

Zdroj: YouTube

Lucie na videu priznala, že kritické boli už prvé hodiny. „Som päť hodín bez mobilu a som vyčerpaná," povedala. Neskôr si však uvedomila, že zrazu nemá hlavu plnú myšlienok a dokáže sa venovať viac sama sebe, píše portál MailOnline.

„Väčšinu času som mobil nepoužívala, pretože som ho potrebovala. Len som zabíjala čas bezhlavým rolovaním," hovorí ďalej vo videu.

Aj keď sa vám tento experiment môže zdať zvláštny, úprimne sa zamyslite nad tým, koľko času trávite na mobile vy. Dokázali by ste ho zahodiť na jeden týždeň? Možno by sa ľudia začali viac rozprávať a namiesto čítania správ v mobile by chytili do ruky knihu.


NEW YORK/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti