Zaujímavosti

Škandál na škole. Žiaci dostali morbídnu úlohu o utečencoch

Migranti pri pobreží Grécka.
Zdroj: TASR

Autorom úlohy je fyzikár Grzegorz Nowik. Tvrdí, že sa rozhodne nechcel nikoho dotknúť a len chcel študentom spestriť hodinu.

Na gymnáziu v poľskom Bialymstoku dostali študenti úlohu o migrantoch. Učiteľ fyziky im tak chcel spestriť hodinu. Vyvolal ale poriadny škandál a takmer ho to stálo miesto. Píše CNN.

Takéto bolo zadanie úlohy:

Štyria utečenci zo Sýrie sa snažia dostať do Grécka na vore s rozmermi 1m x 2m x 20 cm o hustote 800 kg na meter kubický. Vypočítajte, koľko utečencov je potrebné zhodiť do vody, aby sa plavidlo dostalo do cieľa, keď každý z nich váži 60 kilogramov.

Niestety, autentyk. Takie zadanie podyktował jeden z nauczycieli społecznej szkoły w Białymstoku. Nawet nie wiem, jakich słów użyć, by to skomentować...

Posted by Anna Mierzyńska on 9. listopad 2015

Autorom úlohy je fyzikár Grzegorz Nowik. Tvrdí, že sa rozhodne nechcel nikoho dotknúť a len chcel študentom spestriť preberané látky a udržať ich pozornosť. "Povedal som im, že je to vtip. Látka o nadnášaní dreva na vode by ich inak nezaujala," bráni sa učiteľ.

Úloha však zdieľala na sociálnej sieti zdesená matka. Strhla sa tak lavína protestov ďalších ľudí, ktorým zadanie o topiacich sa utečencoch rozhodne vtipné neprišlo.

Úloha nezdala vtipná ani vedeniu gymnázia. "Pedagóg Grzegorz Nowik sa už za svoje správanie ospravedlnil a kajal sa," uviedla riaditeľka školy Elzbieta Stasiewiczová.


POĽSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti