Zaujímavosti

Originálni mladomanželia. Týmto zaskočili všetkých svadobčanov

Katarína a Matej Ihelkovci
Zdroj: Facebook/ Katarína Ihelková

Katka a Matej od svadobčanov nechceli žiadne kvety. Chcú sa totiž tešiť z niečoho omnoho väčšieho.

Mladomanželia Katka a Matej Ihelkovci z Prešova odmietli gratulačné kytice a namiesto nich požiadali priateľov o hotovosť. Za tú kúpili strom a v pondelok ho vysadili v Prešove ako základ Aleje mladomanželov. Tá vzniká medzi ulicami Exnárova a Jurkovičova.

Príbeh novomanželov Prešovčanky Katky a Čadčana Mateja sa začal pred tromi rokmi. „Náhodne sme sa stretli v Prešove, kam Matej prišiel za kamarátom a už na druhý deň si predo mňa kľakol pri Neptúnovej fontáne a požiadal ma o ruku," spomína si Katarína na osudové stretnutie, ktoré vyvrcholilo 5. septembra tohto roku svadbou.

Svoju lásku sa však rozhodli spečatiť nielen pred oltárom, ale potvrdiť ju chceli niečím zvláštnym, čo by ju pripomínalo omnoho dlhšie. „Hostí na našej svadbe sme požiadali, aby namiesto nákupu rezaných kvetov prispeli na nákup stromu, ktorý bude prinášať radosť dlhodobo a viacerým," vysvetlil Ihelka dôvody netradičnej požiadavky, ktorú predostreli svadobčanom.

Netypickí mladomanželia si pred svadbou zriadili aj internetovú stránku ihelkovci.sk. Už po otvorení stránky vám v pravom hornom rohu ukazuje koľko sú Katarína a Matej spolu. Uľahčiť sa to snažili nielen sebe, ale aj svadobným hosťom, pretože pred svadbou sa na ich stránke mohli dočítať všetky informácie od kvetov až po dary, oblečenie či ubytovanie.

Zdroj: ihelkovci.sk

PREŠOV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti