Zaujímavosti

Išiel na futbalový zápas, po ktorom sa stratil. Nakoniec spravil niečo nečakané

Fanúšikovia - ilustračná foto
Fanúšikovia (ilustračná foto) Zdroj: TASR

Tento príbeh sa začal písať ešte v roku 2004, ale predsa je aktuálny.

Švajčiar Rolf Bantle cestoval za svojim obľúbeným klubom až do Talianska, kde sa hral zápas Inter Miláno - FC Bazilej. Po skončení duelu si ešte odskočil „na malú", a to sa mu stalo osudným. Vôbec nevedel nájsť svojich známych. Nakoniec urobil niečo nečakané.

Rofl sa rozhodol, že ostane v Taliansku a stane sa bezdomovcov. „Nemal som už žiadny dôvod k návratu domov. Užíval som si slobodu v Miláne," povedal Švajčiar po rokoch, ktorý sa predtým liečil na protialkoholickom liečení.

Nakoniec tento dobrodružný výlet, ktorý začal v roku 2004, trval celých desať rokov. Problém nastal až vtedy, keď si Rofl zlomil nohu. V nemocnici zistili, že nemá zdravotné poistenie a deportovali ho späť do Švajčiarska, kde ho aj ošetrili. Píše portál novinky.cz.

Momentálne žije v opatrovateľskom dome v Bazileji, kde aj tento neuveriteľný príbeh vyplával na povrch. Za pravdu tejto historke dáva aj fakt, že futbalisti Bazileja dostal v predmetnom zápase hanebný štvorgólový výprask. A po takom výsledku sa naozaj ťažko vracia domov.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti