Zaujímavosti

Týrané dievča odhalilo jej trápenie. Budete mať zimomriavky

2E92EB0E00000578-3324185-image-m-33_1447877606252.jpg
Zdroj: YouTube

Narodila sa bez konečníka, ženských orgánov, krčka maternice, maternice a chýba jej aj jedna oblička. Spolužiaci sa jej posmievajú každý deň.

Aiesha sa narodila bez konečníka, ženských orgánov, krčka maternice, maternice a chýba jej aj jedna oblička. Zdravotné problémy ovplyvňujú jej dospievanie. Aj keď má 14-ročná rodáčka z Nového Zélandu už od narodenia dosť problémov, v škole jej to nikto neuľahčuje. Žiaci ju šikanujú každý deň. Posmeškom sa ale nevyhne ani doma. Súrodenci jej na dennej báze dávajú pocítiť, že nie je „normálna".

Statočná školáčka zozbierala odvahu a pred spolužiakmi predniesla prejav, v ktorom sa pýta, čo vlastne pojem normálny znamená. Nikdy nebola na školskom tábore, ani nešla so spolužiakmi na plavecký výcvik. Znamená to ale, že nie je normálna? Nikdy nebude vyzerať ako iné ženy, ani zrejme nebude mať deti. Znamená to však, že nie je normálna?

„Čo znamená slovo normálny? Kto je normálny? Čo je normálne? Jedna vec, ktorú viem, je, že nie ste normálni, ani keď sa cítite byť normálni," týmito slovami začala prejav, počas ktorého sa neubránil slzám.

Poďme určiť nový význam slovu normálny

„Som obeťou šikany na dennej báze. Hovoria mi, že som nechutná, divná, škaredá, nesympatická, ale aj krutá. Sú dni, kedy sa na seba nemôžem pozrieť do zrkadla, pretože sa cítim byť nechutná. Niekedy mám pocit, že tento svet by bol lepší bezo mňa," pokračuje v prejave Aiesha.

Školáčka uvažuje, že v budúcnosti podstúpi lekárske zákroky, ktoré by jej možno umožnili mať deti. Bojí sa totiž, že si nikdy nenájde muža. Tínedžerka na konci prejavu prosí ľudí, aby s ňou zaobchádzali ľudsky. Pretože ona nie je iná, ona je jedinečná, píše denník DailyMail.

„Poďme určiť nový význam slovu normálny. Normálni môžete byť bez ohľadu na to, kto ste a čo robíte. Nezáleží na tom, či ste tuční, chudí, nízki, vysokí, pekní, škaredí, či máte zdravotné postihnutie alebo ste zdraví. Je to úplne jedno, ukončila prejav Aiesha.

Tínedžerkin prejav sa dostal aj na YouTube. Video získalo množstvo pozitívnych komentárov. Aiesha si zaslúži obdiv a nie šikanu.

https://www.youtube.com/watch?v=tdMxN5nDcLw
NOVÝ ZÉLAND/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.