Zaujímavosti

Aj vy ste sa zasmiali na týchto videách s mačkami? V skutočnosti trpia!

macka.jpg

John Bradshaw upozorňuje, že mačky sa pri takomto vyplašení môžu počas úteku zraniť a sú v strese.

Kedysi boli populárne videá s mačkami, ktoré ani za nič nechceli vstúpiť do kruhu nakreslenom na podlahe. Posledné týždne sa na internete objavuje čoraz viac videí od samotných majiteľov štvornohých miláčikov, ako ich plašia uhorkou. Dokonca už vznikla aj samostatná stránka.

Princíp je stále rovnaký. Kým mačka žerie, majiteľ za ňu nenápadne položí uhorku. Keď sa zviera obzrie, okamžite utečie alebo dokonca vyskočí do vzduchu. A všetkým to pripadá náramne vtipné. Skutočnosť je však iná.

Expert na mačacie správanie John Bradshaw z Univerzity v Bristole povedal pre National Geographic vysvetlil, čo sa v tej chvíli s mačkou deje.

"Mačky sú prevažne samotárske zvieratá a vždy majú dobre definované územie. Páči sa im, keď je všetko pekne na svojom mieste. Ak sa na ich území nečakane objaví nový objekt, zareagujú impulzívne. S uhorkou to nemá nič spoločné. Ide o hocijaký predmet," povedal John.

Mačka sa snaží od objektu dostať čo najďalej a neskôr ho z diaľky preskúma. To, že sa najviac vyplašia práve pri jedení, nie je nič neobvyklé. Práve toto územie považujú za najbezpečnejšie.

John Bradshaw upozorňuje, že mačky sa pri takomto vyplašení môžu počas úteku zraniť a sú v strese. Informuje DailyMail.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti