Zaujímavosti

Deduško je dôkazom oddanej lásky. O nevládnu manželku sa stará 56 rokov!

cinan copy.jpg

Žena mu ochorela, keď mal 20 rokov. Nerozviedol sa a rozhodol sa o ňu starať.

Niekedy sú tí najobyčajnejší ľudia schopní tej najväčšej lásky. Skromný starček z malej čínskej dedinky je dôkazom skutočného významu oddanej lásky. O svoju manželku pripútanú na lôžko sa stará neuveriteľných 56 rokov.

Du Yuanfa je farmár a žije v obci Sunjiayu na východe Číny v provincii Šan-tung. Zanechal prácu baníka, aby sa mohol starať o manželku Zhou Yu´ai vo dne aj v noci. Jeho žena ochrnula v roku 1959. Informuje portál People´s Daily Online.

Du (84) a Zhou (76) boli svoji len päť mesiacov, keď mladú ženu zmohla neznáma choroba a ostala paralyzovaná. Mala vtedy len 20 rokov. V tom čase pracoval Du ako baník v uhoľnej bani v neďalekom meste Tai´an.

To, že je Zhou vážne chorá, mu oznámili listom. Okamžite si vzal voľno a vrátil sa domov. Keď uvidel svoju manželku ležať v posteli a neschopnú vykonávať aj tie základné veci, rozhodol sa o ňu starať.

Zhou posadil na invalidný vozík a navštívil s ňou niekoľko nemocníc. Verdikt lekárov bol ale všade rovnaký. Zhou je neplodná a celý život bude pripútaná na lôžko. Du bol mladý a mnoho priateľov mu povedalo, aby sa rozviedol a začal odznova so zdravou ženou.

"Povedal som jej, aby sa nebála, že sa o ňu budem vždy starať," prezradil staručký farmár. V práci dal výpoveď a stal sa ošetrovateľom na plný úväzok.

Manželia žijú v kamennom domčeku s jednoduchých vybavením. Du sa stará o všetko, cez varenie, liečbu a polohovanie svojej manželky. Aj po toľkých rokoch sa zaujíma o dostupnú liečbu. Keď sa niekde dopočuje o dobrých bylinkách, sám ich ide do hôr hľadať a urobí z nich liek. Predtým, ako ho dá manželke, ho ochutná, keby bol náhodou jedovatý.

Pomáhajú mu aj miestny. Ďalší manželský pár im pravidelne nosí potraviny či lieky. Miestne úrady tiež ponúkli pomoc.


ČÍNA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti