Zaujímavosti

Využívajte najlepšie zľavy a vyhrajte balík tovarov

sutaz_46_foto1.jpg

Zľavové portály sa rozšírili a tešia sa veľkej obľube.

Využívate zľavy a zľavové portály? Rozšírili sa a na Slovensku sa tešia veľkej obľube. Na zlavy.markiza.sk môžete vyhrať jeden taký balíček od ZaMenej.sk. Čo všetko ponúkajú zľavové portály, kedy máte tovar objednať, aby ste ho mali na Vianoce a mnoho iného sa dozviete v rozhovore s Mariánom Tarom.

Čo všetko na zľavových portáloch ponúkate?

Skôr by bola lepšie položená otázka, čo sa ešte na zľavových portáloch neponúka. Od autobusových i leteckých zájazdov, cez pobyty doma aj v zahraničí, služby mnohých druhov, tovary a produkty, vstupenky na kultúrne, športové či spoločenské podujatia, akcie spojené s krásou, zdravím, oddychom a relaxom až po gastronómiu a ďalšie odvetvia. Možnosti sú skoro neobmedzené.

Aký tovar, službu si ľudia objednávajú najviac?

To dosť závisí do sezóny. Začiatkom roka sú to hlavne pobyty a cestovanie, keďže si ľudia plánujú dovolenky na celý rok. Taktiež služby spojené so záväzkami do nového roka - šport, cvičenie, chudnutie, odvykačky od fajčenia či iných neduhov.

Neskôr sa po tom, čo mali ľudia cez sviatky preplnené stoly, opäť dostáva k slovo gastro, ale aj lyžovačky, turistika, rôzne kurzy. V lete je to opäť cestovanie, hlavne rôzne last minute zájazdy. A koncom jesene sa už naplno rozbiehajú predvianočné predaje, kedy idú najviac na odbyt rôzne tovary. Či už zasielané poštou, alebo vyzdvihované zákazníkmi na odberných miestach portáloch, ktoré také možnosti majú.


Kedy treba najneskôr objednať kupón na tovar, službu alebo pobyt, aby bol do Vianoc doručený?

To záleží práve na tom, na ktorom portáli zákazník nakupuje. Štandardne takmer všetky portály predávajú tovary sprostredkovane a doba dodania sa väčšinou pohybuje od 7-14 dní.

Napríklad na portáli ZaMenej.sk je možnosť objednávať si aj produkty zo sekcie „Tovar extra", ktoré sú následne posielané priamo zo zľavového portálu. Celý proces sa tak veľmi urýchli a aj v prípade reklamácií je reakčná doba minimálna - keďže portál má o všetkých zásielkach svoj vlastný prehľad. Do pár minút vie zistiť prípadný nedoručený tovar alebo tovar stratený poštou. A tiež rýchlo zjednať nápravu, napríklad poslať náhradný balík ešte v ten istý deň.

Ako dlho trvá dodanie tovaru zakúpeného prostredníctvom zľavového portálu?

Takto zakúpený tovar je z portálu expedovaný ešte v tej istý deň, maximálne v ďalší pracovný deň (pokiaľ prišla objednávka až popoludní).

Je aj možnosť osobného odberu priamo v zľavovom portáli? Kde sú odberné miesta?

Tovary zo ZaMenej.sk je možné vyzdvihnúť si aj osobne - priamo v centre mesta na Dunajskej ulici č.4. od Kamenného námestia. ZaMenej.sk už na svojej mape zobrazuje aj priamo Google, tak to ľahko nájdete.


Aké spôsoby úhrady objednaného tovaru akceptujete? Ovplyvňuje to nejako dodanie?

Objednávky je možné uhradiť tlačidlami slúžiacimi na bankový prevod, platobnými kartami, prevodom na účet alebo aj dobierkou. Zákazníci, ktorí už na portáli získali vernostný či iný kredit, môžu platiť aj kreditmi.

Pokiaľ chce zákazník dostať svoj tovar čo najrýchlejšie, je dobré použiť platbu bankovým tlačidlom slúžiacim na prevod alebo kartou, vtedy dostane kupón v podstate okamžite do svojho e-mailu. Trvá to pár sekúnd. Pri bankovom prevode záleží od použitej banky, prevod sa väčšinou realizuje do 1-2 dní. Po spárovaní platby v systéme portálu je posielaný kupón.

Systém je už nastavený tak, že po zakúpení kupónu nie je potrebná žiadna ďalšia objednávka, zákazníkovi je už automaticky posielaný tovar.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti