Zaujímavosti

Zarábať tým, že kráčate? V Japonsku sa to stalo realitou

Beh - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Projekt má okrem zintenzívnenia športovej aktivity pomôcť aj ekonomike v slabých a rozvojových krajinách.

Viete si predstaviť, že by vám platili zato, že chodíte? V Japonsku sa to stalo realitou. Bitwalking dollar je mena, ktorú vytvorili autori preto, aby prispeli k aktívnemu životnému štýlu. Aplikácia je určená pre mobilné telefóny a všetko čo musíte, je chodiť. Softvér v mobile sleduje vaše kroky a následne vám pripíše na konto odmenu. Tvorcovia sa snažili vyhnúť aj podvodom a dokáže preveriť či ste sa naozaj pohybovali.

Pýtate sa čo si dokážete za takúto virtuálnu menu kúpiť? Nadobudnuté doláre môžete použiť na kúpu športovej obuvi a oblečenia alebo ich dokonca vymeniť za skutočnú hotovosť. V pomere ku skutočnému doláru je to 1:1.

Jeden Bitwalking dolár prináleží na každých desaťtisíc krokov, avšak maximálna suma ktorú si denne môžete zarobiť sú tri virtuálne doláre. Tento ,,krokomer" by mal byť zabudovaný do náramku športového náramku a ten by nahradiť mobilné telefóny, ktoré sa nato momentálne používajú. Výrobcovia športového oblečenia sa snažia túto technológiu zapracovať aj do ich produktov, čiže postačí si to len obliecť.

Projekt má okrem zintenzívnenia športovej aktivity pomôcť aj ekonomike v slabých a rozvojových krajinách. Zatiaľ čo ľudia v rozvinutých krajinách si dokážu prostredníctvom Bitwalkingu zarobiť takmer pätnásť eur. V chudobnejších krajinách to môže byť viac, pretože ľudia sú často odkázaní ísť do práce alebo školy pešo, a tak môžu zarobiť viac, uviedol portál The Sun.

Na túto aplikáciu sa môžu tešiť nielen v Japonsku, ale aj vo Veľkej Británií, Malawi či Keni. Raz sa možno z tejto aplikácie budeme tešiť aj my.


TOKIO/TheSun

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.