Zaujímavosti

Kedysi mali pár rokov života. Nakazení HIV sa dnes môžu dožiť vysokého veku

19 HIV statistiky.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Je tu množstvo ťažkých otázok, ktoré si nakazení vírusom kladú.

Mal neuveriteľný hlas a netajil sa, že je gay. Pred 24 rokmi zomrel legendárny spevák skupiny Queen Fredy Mercury na AIDS. Keby mu vírus HIV diagnostikovali v súčasnosti, dožil by sa vďaka moderným liekom vysokého veku. Takú nádej má teraz herec Charlie Sheenn, ktorý len pred pár dňami šokoval verejnosť vyhlásením, že aj on je HIV pozitívny.


Veľký bohém s úžasným hlasom, jeho promiskuita a divoké večierky si vybrali svoju daň v podobe vírusu HIV, ktorý sa rozvinul až do AIDS. Charlie Scheen sa o tom, že je HIV pozitívny dozvedel pred rokmi, ako a kde sa infikoval netuší. Berie lieky, ktoré potláčajú vírus na minimum - jeho vyhliadky na dlhý život sú dobré.

Je tu množstvo ťažkých otázok, ktoré si nakazení vírusom kladú. Svoje o tom vie aj doktor Azzaden Shunnar, ktorý s chorými dennodenne pracuje na Slovensku. Svojim pacientom hovorí - nie je to také hrozné. Liečte sa. Profesor Jarčuška lieči pacientov v Košiciach. Hovorí, že toto ochorenie síce nie je vyliečiteľné, ale je liečiteľné - moderná medicína stále viac pomáha.

Medzi nakazenými sú u nás najčastejšie muži, ktorí majú sex s mužom, homosexuáli, promiskuitní heterosexuáli. Narkomanov, ktorí si drogy pichajú- tých je najmenej. Na Slovesnku pribudlo tento rok 73 ľudí u ktorých diagnostikovali vírus HIV.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti