Zaujímavosti

Malá hrdinka priviedla na svet svoju sestru. Pomáhala mame pri pôrode

Caitlin Burke so svojou malou sestrou
Zdroj: Profimedia

Matka školáčky si nevie predstaviť, čo by bez jej pomoci robila.

Dievčatko z anglického mesta Tamworth prejavila obrovskú dávku odvahy, keď pomohla svojej mame pri pôrode. Caitlin Burke (11) sa chystala do školy keď jej mame odtiekla plodová voda. Jej partner bol už v tom čase v práci a ona bola so svojou dcérou sama doma. Malá školáčka nespanikárila a zavolala na záchrannú linku. Tam jej krok po kroku hovorili čo má robiť. S pomocou zamestnancov záchrannej linky sa jej podarilo aj odstrániť pupočnú šnúru, ktorú malo dievčatko omotanú okolo hlavy.

,,Bola som trošku vystrašená, pretože som nikdy v živote nič také nevidela. Ale keď sa narodila moja sestra, bola som naozaj šťastná," hovori školáčka.

Po pôrode išla Catlin normálne do školy na ďalšie hodiny. ,,Moji spolužiaci a učitelia boli naozaj šťastní a boli na mňa hrdí," dodáva.

Matka dievčatka, Tara Knightley povedala, že si nevie predstaviť čo by robila bez dcérinej pomoci. ,,Keď uvidela hlavičku, pomyslela som si, že musím prestať kričať, pretože ma vidí moja 11-ročná dcéra," dodáva Matka.

Dievčatko je najstaršie z piatich detí a vraj tento zážitok ju inšpiroval k tomu aby sa v budúcnosti stala pôrodnou asistentkou.
TAMWORTH/ The Sun

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.