Zaujímavosti

Zažite nádherný veľkonočný Salzburg a spoznajte najkrajšiu dedinu

Salzburg

Vyhrajte poznávací zájazd pre dve osoby.

Videli ste už Salzburg? So zlavy.markiza.sk môžete vyhrať poznávací zájazd pre dve osoby od CK PRIMA TRAVEL. Čo tam môžete zažiť, ale aj aké silvestrovské či adventné zájazdy sú v kurze sme sa pýtali majiteľky cestovnej kancelárie Jany Bapcsányovej .

Kde ľudia najviac cestujú počas adventu a čo by ste odporúčali vy?

Advent je veľmi špecifické obdobie, nakoľko počas tohto obdobia dýchajú mestá zvláštnou atmosférou, ktorá láka každého vychutnať si čaro adventu na stále nových a atraktívnych miestach. Už dlhšiu dobu zaznamenávame zo strany klientov veľký záujem o advent v Salzburgu a pri jazere Wolfgangsee, ktorý patrí k najkrajším adventom v Rakúsku a túto destináciu jednoznačne vrelo odporúčame.

Výzdoba samotného jazera je legendárna, nakoľko krásu prostredia dopĺňajú svetelné efekty v podobe sviečok a lampiónov. Okrem toho máme každý rok širokú škálu zájazdov do rôznych kútov Rakúska, Nemecka a vybraných miest v Európe.


Je tento rok nejaká destinácia na Silvestra v kurze? Aké sú najčastejšie silvestrovské zájazdy?

Tento rok sme zaznamenali vysoký záujem o Silvestrovský zájazd do Milána a Ríma, vzhľadom k tomu, že samotné Taliansko sa stáva zo strany klientov z roka na rok žiadanejšou destináciou. Okrem toho, že zažijete nezabudnuteľný Silvester, spoznáte samotné mestá a naši sprievodcovia vás zahrnú odbornými a praktickými informáciami a v neposlednom rade vám predstavia samotný život v danej krajine.


Čo budú ľudia potrebovať na cestu do Salzburgu, ako je zabezpečená doprava?

Zájazd do Salzburgu zabezpečujeme autobusovou dopravou spolu s našim zmluvným dopravcom, ktorý disponuje s komfortnými autobusmi a so skúsenými vodičmi. Na cestu do zahraničia je potrebné si zobrať so sebou platný cestovný doklad a každému klientovi odporúčame uzatvoriť si cestovné poistenie.

Aké pamiatky by podľa vás určite nemali obísť?

Pred príchodom do Salzburgu sa naši klienti zastavia v jednej z najkrajších dediniek na svete v Hallstatte, kde navštívia unikátnu kostnicu a dozvedia sa, prečo má Hallstatt prívlastok "smrteľne krásna dedina". V samotnom Salzburgu každého očaria krásne Mirabelline záhrady, ktorých súčasťou sú fontány, plastiky, sochy a zaujímavé kvetinové mozaiky.

Nezabudnuteľný výhľad sa návštevníkom Salzburgu naskytne z pevnosti Hohensalzburg, ktorá je dominantou mesta. Vyhnúť sa Mozartovi, ktorý je so Salzburgom neodlučiteľne spätý je jednoducho nemožné. Nachádza sa tu Mozartov rodný dom, Mozartov obytný dom a jediná cukráreň, kde je možné si kúpiť originálnu čokoládovú pochúťku - Mozartove gule.


Zážitkom je určite aj prechádzka po známej Getreidegasse. Na tejto ulici sa na domoch nachádzajú skutočné poklady. Umelecky kované cechové štítky vypovedajú o tom, aký remeselník žil v konkrétnom dome. Spomínané cechové štítky sú historické pamiatky a ani silné obchodné značky si ich nemôžu dovoliť odstrániť.

Cestou zo Salzburgu odporúčame navštíviť malebné dedinky St.Gilgen a St.Wolfgang, ktoré sa nachádzajú pri alpskom jazere Wolfgangsee.


V ponuke majú aj tieto zájazdy

Vášeň pre cestovanie a spoznávanie nových miest nás priviedla k myšlienke robiť v živote to, čo nás baví a napĺňa spokojnosťou. Takto vznikol nápad založiť CK PRIMA TRAVEL a priblížiť prostredníctvom nás pre širšiu verejnosť európske metropoly a najkrajšie kúty Európy za prijateľné ceny.

Našou srdcovkou je Rakúsko a taktiež Taliansko, ktoré nás neprestáva inšpirovať svojou bohatou históriou, prírodnými krásami a samotným temperamentom, ktorý z tejto krajiny vyžaruje. Nachádza sa tu nespočetné množstvo krásnych miest ako napríklad Kampánia a ostrov Capri, Benátky, Sardinia a jej azúrové pláže, Ligúrska Riviera a svetoznáme Cinque Terre, Toskánsko s jeho historickými mestami a so scenériou krásnych kopcov a vinohradov.


Všetky miesta, do ktorých zájazdy organizujeme, osobne poznáme a snažíme sa z navštívených destinácií vybrať najzaujímavejšie miesta a lákadlá, ktoré potom zahrnieme do program zájazdu, ktorý je vždy časovo a obsahovo veľmi dobre pripravený.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.