Zaujímavosti

Zvery za volantom, je lepšie ich pripoistiť

Inštruktor Mišo a Zvery za volantom – Expl0ited, Moma a Matúš.
Inštruktor Mišo a Zvery za volantom – Expl0ited, Moma a Matúš. Zdroj: Zvery za volantom

S hovorkyňou poisťovne Union sme zisťovali, aké sú najčastejšie príčiny nehôd mladých vodičov.

Nehodovosť mladých vodičov do 25 rokov je takmer 5-krát vyššia ako pri starších vodičoch nad 55 rokov. Štatistiky Union poisťovne tiež potvrdzujú, že so stúpajúcim vekom vodiča rastie aj jeho skúsenosť s vedením auta a správaním sa na vozovke, a tým klesá aj nehodovosť. Rozprávali sme sa s hovorkyňou poisťovne Union Juditou Smatanovou.

Aké sú najčastejšie príčiny nehôd mladých vodičov?

- Nedostatočné venovanie sa vedeniu vozidla
- Šmyk
- Nedanie prednosti v jazde
- Menšie strety s inými autami, napr. v kolónach

Čo ešte na vyššiu nehodovosť vplýva okrem veku?

- Kvalita vozidla a jeho bezpečnostných prvkov: v ostatných 2 rokoch nehodovosť mladých mierne klesla aj vďaka lepšiemu technickému stavu áut.
- Región, kde jazdia: v Bratislave hrozia dopravné nehody, v obciach častejšie stret s divou zverou, alebo poškodenie kolesa výtlkom na ceste.
- Typ vozidla, lebo napr. v roku 2015 výrazne vzrástli nehody mladých ľudí do 25 rokov, ktorí jazdia na motocykloch. A následky sú často tragické.
- Osobná vyzretosť a zodpovednosť mladého vodiča: zaujímavé je, že klienti, ktorí sa poistili online na www.union.sk, produkujú menej škôd. :)

Aké riešenie ponúka Union poisťovňa pre mladých vodičov?

Povinné zmluvné poistenie kryje škody, ktoré spôsobí vodič iným osobám na majetku, alebo zdraví (napr. posádka auta). Zaujímavé pripoistenia k PZP však poskytujú poistnú ochranu aj samotnému vodičovi a jeho autu:

- úrazové poistenie vodiča: smrť úrazom, následky úrazu alebo odškodné pri hospitalizácii už od 10 EUR/rok,
- poistenie sklených častí auta (okná, čelné sklo): veľmi obľúbené, až 40% klientov online poistenia si vyberá toto riziko. Opravy do 30 EUR hradí poisťovňa bez spoluúčasti,
- stret so zverou: zaujímavé riešenie nielen pre mladých šoférov, ktorí častejšie jazdia po cestách 2. triedy alebo vo vidieckej oblasti, kde riziko stretu s divou zverou hrozí. Najviac stretov so zverou je hlásených z okresov na severe SR,
- poistenie proti výtlkom: kryje poškodenie disku, prepláca polovicu nákladov na poškodenú pneumatiku a náklady na geometriu.

PZP od Union poisťovne mladí ľudia získajú rýchlo a pohodlne na www.union.sk


BRATISLAVA/PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti