Zaujímavosti

V Japonsku majú domovy dôchodcov pre psy. Pozrite, čo všetko im ponúkajú

Pes- ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock.com/choongseop Kim

Asawa Pet Pasture sa momentálne stará o 16 psov.

Japonci sú známi tým, že sa dožívajú vysokého veku a inak to nie je ani u psov. Starajú sa o nich, ako najlepšie vedia, majú najlepšiu veterinárnu starostlivosť, špeciálne krmivo a pravidelné očkovania. Tam sa nestane, že by nejaký majiteľ psa dal svojho miláčika utratiť, aby sa netrápil alebo pre starobu. Majú inú filozofiu a psy sú pre nich doslova rodinní príslušníci.

Zdroj: Shutterstock.com

Menia im plienky

Napríklad Asawa Pet Pasture je zariadenie v meste Hadano pri Tokiu, kde sa starajú o psích seniorov. Presne tak, ako to býva v domovoch dôchodcov pre ľudí. Ako píše The Times, v tomto zariadení je 16 psov, o ktorých sa starajú opatrovatelia na plný úväzok. V domove psíkom pomáhajú chodiť na záchod, keď už nevládzu, až 13 z nich nosí plienky, ktoré opatrovatelia pravidelne menia.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Niektorým jedlo podávajú infúziami, hrajú sa s nimi, menia pelechy za čisté. Poskytujú im v podstate rovnaké služby, aké by ste čakali v domove dôchodcov pre ľudí. Taký špás, ale nie je vôbec lacný. Len mesačný poplatok je vo výške takmer 420 eur plus platí sa aj členský poplatok, ktoré je okolo 850 eur.

HADANO/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti