Zaujímavosti

Lyžovačka snov? Zažite ju na úžasných zjazdovkách na Donovaloch

Park Snow Donovaly.

Donovaly ponúkajú množstvo možností aj pre tých, ktorí nelyžujú.

Skvelé trate, lyžiarske školy, zábava a výborné služby. To je Park Snow Donovaly. Vy so zlavy.markiza.sk môžete vyhrať lyžovačku na tomto čarovnom mieste a zimný pobyt v trojhviezdičkovom Hoteli Residence.

O službách, novinkách a o tom, na čo sa môžete tešiť sme sa rozprávali s marketingovým manažérom Park Snow Donovaly Miroslavom Dobrotom.

Ako vyzerá zimná sezóna v Park Snow Donovaly?

Zimná sezóna na Donovaloch sa rozbehla už koncom novembra, predovšetkým vďaka technike a nízkym teplotám na konci mesiaca, kedy sme za 6 dní nasnežili technickým snehom 2 zjazdovky v časti Záhradište.


Momentálne sú denne v prevádzke 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a približovací vlek po centrálne parkovisko P2. K dispozícii sú 2 zjazdovky v dĺžke 1,2 km. Prognózy počasia na najbližšie dni sľubujú opäť teploty pod 0 a aj nejaké snehové vločky, takže veríme, že snehové podmienky sa vylepšia a do Vianoc budeme môcť otvoriť viac zjazdoviek aj v časti Nová hoľa.

Na čo sa môžu zákazníci tešiť?

Rovnako ako každý rok, aj v tejto sezóne sa návštevníci môžu tešiť na predovšetkým kvalitne upravené zjazdové trate. Disponujeme 11 km tratí všetkých úrovní, od tratí pre začiatočníkov cez stredne náročných až po čierne zjazdovky pre tých najnáročnejších lyžiarov. Vyznávači freeridu si určite prídu na svoje za ideálnych snehových podmienok na Novej holi na populárnych freeridových tratiach zo Starého Zvolena alebo smerom na Patočiny.


Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je k dispozícii bezmála 20 km bežeckých tratí, ktoré sú vždy pred víkendom upravované pre korčuliarsky bežecký štýl. Naši najmenší návštevníci svoj raj objavia v detskom zábavnom funparku, ktorý svojou rozlohou a vybavenosťou patrí medzi najväčšie detské parky v strednej Európe.

Pre tých, ktorí nelyžujú máme pripravenú umelú ľadovú plochu pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa. Pre všetkých je k dispozícii bezplatne až do večerných hodín. Ak nemáte vlastné korčule, nevadí. Radi vám ich v miestnych požičovniach za malý poplatok požičajú.

Vyznávačom adrenalínu možno odporučiť zažiť Donovaly z vtáčej perspektívy počas snowparaglidingu. Počas zimných víkendov od januára až do marca budú pripravované rôzne eventy a športové podujatia, o ktorých informujeme na našich webových stránkach parksnow.sk konkrétne v sekcii kalendár akcií.


Máte pripravené tento rok niečo špeciálne?

Špeciálne nie, ale novinkou je posunutie hranice na bezplatnú lyžovačku v sprievode rodičov pre deti až do 8 rokov pre pobytových hostí a kúpe skipasu na 3-7 dní.


Čo ponúka RESIDENCE hotel svojim zákazníkom?

Hotel Residence je známy svojimi jedinečnými a vysokokvalitnými službami. Oddych a pohodu tu nájdu rodiny s deťmi, páry, priatelia ale aj obchodní partneri.

Gurmánske špeciality, izby a priestory ohodnotené najvyšším štandardom „baby friendly", najväčšie kongresové miestnosti v okolí, ideálne priestory pre svadby a oslavy či wellness centrum alternatívnej medicíny nazývanej Ajurvéda. Toto všetko a oveľa viac nájdu návštevníci na jednom mieste práve v RESIDENCE HOTEL & CLUB. Bližšie informácie sú dostupné na webovej stránke residencehotel.eu.


Aj tohtoročný začiatok lyžiarskej sezóny 2015/2016 sa na Donovaloch bude niesť v duchu nízkych cien skipasov. Až do 25. decembra 2015 (vrátane) je možné na Donovaloch lyžovať len za 10€ pri kúpe 7-hodinového (t.j. celodenného) skipasu. V predaji k dispozícii aj alternatíva skipasu na kratšiu lyžovačku. Lez 8€ zaplatíte, ak vám stačí lyžovačka na 4 hodiny. Deti do 12 rokov lyžujú len za 8€ (7-hodinový), resp. 6€ (4-hodinový lístok).

Lyžujte celú sezónu hoci aj každý deň len za 200€

Zakúpte si celosezónny skipas a brázdite zjazdovky na Donovaloch hoci aj každý deň! Jedinečná ponuka pre všetkých pravidelných návštevníkov je platná pre každého bez rozdielu veku až do 25. decembra 2015! Za rovnakú cenu je možné zakúpiť si aj prenosný 10-dňový lístok a striedať sa pri jeho využívaní napr. s kamarátmi alebo ostatnými členmi rodiny.


Výhodou kúpy sezónneho lístka je jeho platnosť aj počas večerného lyžovania, na rozdiel od prenosného 10-dňového lístka, ktorý je možné využiť len na lyžovačku počas dennej prevádzky lanoviek a vlekov v čase 8:30 - 16:00.

Na Donovaloch lyžujú zadarmo deti až do 8 rokov

Takmer vo všetkých lyžiarskych strediskách na Slovensku si lyžovačku užívajú deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby s platným lyžiarskym lístkom zadarmo. Túto tradíciu však na Donovaloch tento rok rušíme a pre pobytových hostí, najmä rodiny s deťmi zavádzame možnosť získať bezplatný skipas pre deti až do dovŕšenia 8. roku života! Táto ponuka platí pri kúpe 3- až 7-dňových skipasov, kedy za skipas platia len len rodičia, príp. sprievodné osoby.

Hranica 6 rokov pre deti, ktoré nepotrebujú na lyžovačku skipas a lyžujú spolu s rodičom zostáva pri kúpe krátkodobých lyžiarskych lístkov - t.j. všetkých s platnosťou kratšou ako 3 dni. Takisto hranica 6 rokov je uplatňovaná aj pri kúpe celosezónneho skipasu.


Najväčší detský FUN PARK v strednej Európe

Detský FUNPARK na Donovaloch sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania - a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy.

Vo FUN PARKu nechýba ani karusel - kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.

Každý deň o 12.00 pozývame všetky deti aj dospelých na jedinečnú „Show na snehu" s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľnú jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW.


Donovaly aj pre bežkárov

Na Donovaloch si na svoje určite prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii sú 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl.

Novú mapu bežkárskych tratí je možné bezplatne získať v miestnom infocentre alebo si stiahnuť z webovej stránky parksnow.sk, sekcia „mapy".

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.