Zaujímavosti

Mladá Rómka šokovala svet. Má vyššie IQ ako Einstein

Nicole Barr, rómsky génius.
Nicole Barr, rómsky génius. Zdroj: Profimedia

Celá rómska komunita je na dievča patrične pyšná.

Dobre si zapamätajte toto dievča. Nicole Barrová z anglického Essexu je Rómka, má len 12 rokov a väčšinu svojho života strávila s rodičmi v putovnom karavane. Čím sa ale odlišuje od všetkých? V IQ teste jej namerali skóre 162! Je to dokonca o dva body viac ako mali géniovia Albert Einstein či Stephen Hawking, píše Mirror.co.uk.

Priemerné IQ skóre pre dospelých je 100, a niečo vyššie ako 140 je už považované za úroveň génia. "Keď som zistila, že som dostala tak vysoké skóre, bolo to nečakané," povedal Nicole. "Bola som v šoku."

„Milovala čísla a hádanky. Vždy bola skvelá v matematike, bola niekoľko rokov pred jej vekovou skupinou v škole," povedal hrdý otec James Barr. "Keď mala dva roky, zvládala jednoduché matematické operácie. V desiatich riešila komplexnú algebru," opísala Nicolina matka Dolly Bucklandová. Jej najobľúbenejšie knihou je Stručná história času od Stephena Hawkinga a v škole má najradšej matematiku. Vo voľnom čase sa učí čínštinu.

https://www.youtube.com/watch?v=cMqA73x590E


Celá rómska komunita je na dievča patrične pyšná. Sama Nicole sa v Bruseli zúčastnila konferencie, kde prednášala o úspechoch Rómov. "Ľudia o Rómoch často hovoria zlé veci a súdia knihu podľa obalu. Ale naša rómska komunita je civilizovaná a dobrá," myslí si dievča, ktoré chce byť pediatričkou.

"Len deti môžu dostať skóre vyššie ako 161, pretože to je maximálne IQ skóre pre dospelého. Test je upravený k veku dieťaťa," povedala Ann Clarksonová, hovorkyňa spoločnosti Mensa, organizácie, ktorá združuje nadpriemerne inteligentných ľudí. Deti-genióvia sú akademicky zrelé na svoj vek, dobre zbehlé v určitú tému, majú neuveriteľnú pamäť a radšej trávia čas so seniormi.

ESSEX/Mirror.co.uk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.