Zaujímavosti

Od hrôzy padli na zadok. Za dverami našli obrieho pavúka

2F67A8F300000578-3361695-image-a-1_1450219589133.jpg
Zdroj: Reddit

Tento druh pavúka nie je pre ľudí nebezpečný. Desí ich však svojou veľkosťou.

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že ide o nevydarený kanadský žartík. Rodina z Austrálie však tvrdí, že za dverami svojho domu objavili obrieho pavúka. Podľa denníka DailyMail Australia by malo ísť o pavúka, ktorého v zahraničí nazývajú huntsman spider. Tento druh dorastá do naozaj veľkých rozmerov a živí sa hmyzom. Pre ľudí nie je nebezpečný. Desí ich však svojou veľkosťou.

Na sociálnych sieťach v Austrálii ľudia denne zverejňujú nové príspevky s jedovatými hadmi či pavúkmi, ktoré objavili vo svojich domovoch. Tento príspevok ale ihneď vyvolal veľkú diskusiu a nezostal nepovšimnutý. Fotka za 12 hodín získala viac ako 9 tisíc klikov.

Zdroj: Reddit

Mnohí komentujúci autora fotky upodozrievajú, že ide o fotomontáž. Iní sú nadšení, aké šťastie ho postretlo, lebo tento druh pavúka len tak na vlastné oči neuvidíte. DailyMail Australia oslovil odborníka, ktorý sa vyjadril, že ide skutočne o pavúka huntsman spider.

Tí, ktorí majú z pavúkov panický strach, môžu byť teraz radi, že žijú na Slovensku a takáto návšteva v našich zemepisných šírkach nehrozí.

Zdroj: Dennis W. Donohue/shutterstock

Zdroj: kezza/shutterstock.com
 


SYDNEY/DailyMailAustralia, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.