Zaujímavosti

Takto vyzerala prvá webová stránka na svete

Prvá webová stránka na svete.
Zdroj: TV Markíza

Pred štvrťstoročím ju vytvoril vedec z CERNu.

Využívame ich na získavanie informácii, nákup dovoleniek či dokonca na hľadanie si lásky. Hovoríme o webových stránkach. Možno sa to nezdá no domény sú v podstate mladé. Prvá webová stránka má 25 rokov.

www. a potom už konkrétny názov stránky ktorú si chceme pozrieť. Tá úplne prvá ktorú vytvoril britský vedec vznikla v Európskej organizácii pre jadrový výskum pred 25-timi rokmi.

IT špecialista Ondrej Macko nám ju ukázal. „Musím povedať že je naozaj jednoduchá a veľmi prehľadná taká textová," komentuje.

Vytvorením tejto jednoduchej stránky sa zmenilo veľa. Počítače sa začali naplno využívať. 5 rokov po spustení prvej stránky bolo zaregistrovaných takmer 20-tisíc domén. Dnes sú to milióny.

„Tie internetové stránky sa podstatným spôsobom zmenili dnes sú multimediálne už len keď sa pozriem na stránku www.markiza.sk tak vidím množstvo videí môžem si pozrieť niektoré archívne časti," konštatuje Macko.

Webové stránky uľahčujú život no dokážu ho aj skomplikovať. Najmä ak cez internet naletíme podvodníkom a prídeme o peniaze. Aj tu teda platí dvakrát meraj a raz rež.


PRIEVIDZA/Peter Ziman

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.