Umierajúci muž si splnil najväčší sen. Jeho gesto vás dojme k slzám

2D3493DC00000578-3265205-image-a-40_1444322433621.jpg
Zdroj: Tammy McHugh.

Američan sa nevedel zmieriť s tým, že by chýbal pri najväčšom životnom okamihu svojich detí.

Kenovi McHughovi (47) diagnostikovali v roku 2010 rakovinu pankreasu. Lekári mu oznámili, že ho čakajú nanajvýš dva roky života. Rodák z Pennsylvanie ale zabojoval a po odhalení choroby žil ešte päť rokov. Ku koncu života odmietal chemoterapiu, aby si dokázal posledné mesiace a týždne života užiť. Chcel si totiž splniť jeho najväčší sen - odviesť všetky deti k oltáru.

Američan sa nevedel zmieriť s tým, že by chýbal pri najväčšom životnom okamihu svojich detí. Preto dcéram Samanthe (19), Julii (15), Kathryn (14) a synovi Dylanovi (17) vďaka miestnej charite vystrojil „falošnú" svadbu. Deti aj manželku Tammy skrášlili profesionálni vizážisti, kaplnku vyzdobili dekoratéri a na miesto obradu ich odviezla limuzína.

V ich veľký deň si najskôr manželia obnovili sľuby. Dojatá Tammy nedokázala skryť slzy. Potom hrdý otec odprevadil každé dieťa k oltáru. Každému z nich dal vyšívanú vreckovku a list. Pred oltárom sa im prihovoril so slovami, na ktoré nikdy nezabudnú. „Bude to ich najkrajšia, ale aj najsmutnejšia spomienka," vyjadrila sa Tammy pre britský portál MailOnline. Obrad nakrútili na kameru, preto si ho budú môcť pripomenúť, kedy len budú chcieť.

Ken štyri mesiace po splnení jeho najväčšieho životného sna zomrel. Pozrite si dojemné video svadobného dňa.

PENNSYLVANIA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.