Zaujímavosti

Dievčatko (12) verí, že z rakoviny ju vyliečilo aj požehnanie od pápeža

grace2.jpg
Zdroj: CBS

Grace podstúpila aj chemoterapiu, ale pomohla jej aj viera v Boha.

Dievčatko menom Grace West osobne požehnal pápež František ešte minulý rok v Taliansku. Len 12-ročné dievča z New Jersey malo už v tom čase rakovinu - neuroblastomu v štvrtom štádiu. Po intenzívnej liečbe a neustálom modlení je dievčatko úplne vyliečené. "Vždy som sa pozerala dopredu. Netreba hľadieť do minulosti," povedala Grace.

"Pochopila som, že bolo v mojom tele niečo, čo tam nepatrí a ja som to chcela dostať von," opísala ťažké časy. Vďaka nadácii Make-A-Wish mohla odletieť do Talianska a stretnúť sa s pápežom.

Zdroj: CBS

František ju pobozkal na čelo a povedal jej, že sa bude modliť za jej uzdravenie. Pomodlil sa rovno na mieste pred Grace. Keď sa dievčatko vrátilo do New Jersey, podstúpilo chemoterapiu. Myslí si, že tá nebola jedinou, ktorá jej pomohla uzdraviť sa.

Jedenásteho decembra jej oznámili, že po rakovine v jej tele nie je ani stopy. "Najkrajší vianočný darček, aký som si mohla želať. Bola to sila modlitby, ktorá mi pomohla," povedala Grace.


Aj jej rodičia tvrdia, že to bol aj dcérin optimizmus a viera v Boha, ktoré výrazne prispeli k uzdraveniu. "Zostala veľmi silná a pozitívna. Má silnú vieru," povedala jej mama televízii Fox.

Grace ešte čaká niekoľko vyšetrení a očkovaní, aby sa predišlo návratu rakoviny.NEW JERSEY/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti