Táto žena má energiu za dvoch. Jej vek vás určite zaskočí

Storočná babička
Storočná babička Zdroj: TV Markíza

Jej najlepším liekom na dlhovekosť sú práve priateľky, s ktorými trávi všetok čas. A potom hry, súťaživosť a pozitívny prístup k životu.

Hovorí sa, že vek je len číslo. Dokazuje to aj 100-ročná Američanka, ktorá je stále aktívnou členkou miestneho bowlingového tímu. Najstaršia členka je mimoriadne aktívna a dokáže držať krok aj s ďaleko mladšími súperkami.

Asi 50 žien pravidelne súperí o prvenstvo a vôbec im neprekáža, že vekový rozdiel medzi nimi je aj polstoročný. „Bowling som začala hrať pred 43 rokmi, keď mala moja pravnučka 3 roky," povedala čiperná babička.

Dnes (7.1.) má jej pravnučka presne 50 a prababka oslavuje rovnú stovku. „Okrem bowlingu hrám aj karty a pracujem pre cirkev, takže som vyťažená. Vôbec sa necítim na stovku, pretože stále šoférujem," povedala babička.

Bowling hrá pravidelne každý utorok od deviatej rána. Storočná aktívna babička bola v minulosti učiteľka. Teraz je už na dôchodku a učí len mladšie rovesníčky. „Nenechám sa len tak ľahko zdolať, vždy bojujem," priznala

Jej najlepším liekom na dlhovekosť sú práve priateľky, s ktorými trávi všetok čas. A potom hry, súťaživosť a pozitívny prístup k životu.NEW YORK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jakub Laca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.