Sestry z Bratislavy trpia záhadnou chorobou. Nechcú jesť ani piť

deti nechcu jest fotoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Na to, prečo deti nejedia a necítia hlad ani smäd zatiaľ lekári neprišli.

Záhadnou chorobou trpia dve dievčatká z Bratislavy. Nechcú jesť ani piť a takmer všetko, čo do nich mama horko-ťažko dostane vyvrátia. Utrápení rodičia sú bezradní. Lekári im tvrdia, že to prejde. No dokedy sa budú ešte takto trápiť? A čo je to vlastne za tajomnú chorobu, ktorá postihla obe dievčatká rovnako?

Juliana a Anabela sú dve sestry. Jedna má 2 roky druhá 2 mesiace. Obe dievčatá odmietajú jesť. Rodičia už s nimi pochodili rôzne lekárske vyšetrenia. Keď sa narodila Anabelka, svitla rodičom nádej, že nebude trpieť rovnakou záhadnou chorobou ako jej staršia sestra.


Jedna hospitalizácia strieda druhú. Na to, prečo deti nejedia a necítia hlad ani smäd zatiaľ lekári neprišli. Obe dievčatá musí teraz mama prikrmovať cez sondy priamo do žalúdka. Deti proti jedeniu všemožne bojujú. Dvojmesačné dieťa vytláča z úst fľašu neskutočnou silou. Bráni sa aj rukami. A strach, ktorý vidno v očiach 2-ročnej Julianky pred jedením hovorí za všetko.

V Amerike riešia špecialisti podobnú záhadu. Dvanásťročný chlapec prestal zo dňa na deň jesť aj piť. Necíti hlad ani smäd. Ani množstvo vyšetrení utrápeným rodičom odpovede na otázky nedalo. Teraz posudzuje prípad Národný inštitút zdravia.

Aké je riešenie? Čo je to za zvláštnu chorobu? Pominie vôbec? Kto im konečne pomôže? Rodičia majú pochopiteľne o zdravie deti obrovský strach. Mama sa snaží deti kŕmiť aj prirodzene a sem-tam aj niečo prehltnú, no je to trápenie. Deti chudnú ďalej.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Záhada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.