Zaujímavosti

V tejto krajine sa na pekné ženské nohy nepozriete. Zakázali tam minisukne

shutterstock_316067069.jpg
Zdroj: Nikkolia/shutterstock.com

Prezident oznámil, že minisukne a krátke šaty môžu napomáhať šíreniu vírusu HIV a choroby AIDS.

Tanzánijský prezident John Magufuli vydal vo svojej krajine zákaz nosenia minisukní, informoval dnes miestny denník Standard. Stalo sa tak len niekoľko mesiacov po tom, ako v tam zakázali aj twerking, označený za provokatívny sexuálny tanec. Podľa zdôvodnenia riaditeľa úradu pre rozvoj kultúrneho dedičstva Hermana Mwansoka ohrozoval tradičné tance a mal negatívny vplyv aj na mladú generáciu.

V duchu tejto línie prezident Magufuli oznámil, že minisukne a krátke šaty môžu napomáhať šíreniu vírusu HIV a choroby AIDS, a preto zakázal ich nosenie. V súlade s prezidentovým nariadením majú dievčatá a ženy v Tanzánii teraz tri týždne na to, aby vyradili zo svojich šatníkov sukne a šaty zakázanej dĺžky.

Prezident od minulého roku presadil niekoľko úsporných opatrení

Magufuli sa funkcie prezidenta ujal vlani v novembri a odvtedy už stačil presadiť niekoľko úsporných opatrení. Zakázal napríklad tlač vianočných a novoročných pozdravov pre štátnych úradníkov, zrušil aj oslavy Dňa nezávislosti a takto ušetrené peniaze poukázal na upratovanie verejných priestranstiev.

Peniaze vyčlenené na slávnostné ustanovujúce zasadnutie nového parlamentu boli zasa predisponované na nákup nemocničných lôžok, keďže počas jednej zo svojich vopred neohlásených návštev Magufuli zistil, že mnohí hospitalizovaní pacienti musia spať na zemi.

Štátnym úradníkom prezident zrušil aj zahraničné služobné cesty a žiadal od nich, aby viac času venovali riešeniu problémov vo vnútri krajiny. Ak je zahraničná služobná cesta nutná, prezident žiada, aby úradník letel ekonomickou triedou. Možnosť cestovať prvou triedou má v Tanzánii len prezident, viceprezident a premiér.

DODOMA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti