Zaujímavosti

Hrôzostrašný pohľad sa naskytol lapačovi hadov. Plaz ženu uhryzol a škrtil

Na základe tejto fotky pomohol lapač hadov žene
Zdroj: Facebook/ The Snake Catcher 24/7

Zo zovretia jej pomohol jej spolubývajúci, ktorému pomáhal odborník cez telefón.

Austrálčanka sa ocitla v hrôzostrašnej situácii po tom, ako sa okolo nej omotal pytón. Stalo sa tak počas toho ako sa s domácim miláčikom hrala. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby jej nezovrel ruky aj nohy a nemohla sa ani pohnúť. Začala preto kričať a tým zobudila spolubývajúceho, ktorý následne privolal pomoc, uviedol DailyMail.

Zovretím rúk a nôh had neskončil a svoju majiteľku dokonca pohrýzol. Čím viac sa snažila z jeho zovretia uniknúť, tým silnejšie bolo zovretie.

Jej spolubývajúci okamžite zavolal pomoc a tí ho presmerovali na známeho odborníka a lapača hadov - Stuarta McKenzieho. Napriek tomu, že sa s podobnými prípadmi stretáva často v jednej veci mal však premiéru. Žene zo zovretia pomáhal len po telefóne. Poprosil muža aby mu hada aj ženu odfotil a na základe fotky jej dokázal pomôcť.

,,Muž nemal žiadnu skúsenosť s hadmi a nedarilo sa mu ho zo ženy odmotať. Po tom, čo had prestal štípať jej pevne zovrel ruky. Po asi 20-tich minútach na telefóne, boli konečne schopní dostať hada z rúk a pustiť späť do výbehu. Uhryznutie je síce bolestivé, no pytón čiernohlavý našťastie nie je jedovatý," vysvetlil McKenzie.

Zdroj: Facebook/ The Snake Catcher 24/7

,,K útoku môže dôjsť, keď je had krátko pred kŕmením, pretože vtedy sa správa úplne inak. Dôvodom mohlo byť aj to, že majiteľka chová aj hlodavcov, zanedbala hygienu rúk alebo nimi mohla byť napáchnutá. Extrémnejší prípad je ten, že had išiel za teplom, pretože je studenokrvný," povedala zoologička Marína Adamová.

A čo robiť v prípade, keď sa dostanete do podobnej situácie? ,,Hada musíme veľmi pomaly odmotávať, ale tak aby sa nezačal naspäť namotávať. V prípade, že sa zamotá okolo rúk, je to náročnejšie. Hady netreba však nikdy podceňovať, napriek tomu, že žena pre neho nebola korisť," dodala Adamová.

Chytač hadov sa fotografiou pochválil aj na sociálnej sieti, kde sa začala onedlho hromadne šíriť.

Zdroj: Facebook/ The Snake Catcher 24/7

BRISBANE/DailyMail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti