Zaujímavosti

Dievčatko si prešlo peklom. Toto pre ňu urobila najlepšia kamarátka

profimedia-0271615512.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Lekári Hannah Binyon diagnostikovali neuroblastóm v piatich rokoch.

Má len 10 rokov, no už teraz dokázala spolužiačke, že je jej najlepšia priateľka na svete. Len málo dievčat by sa dokázalo vzdať svojich krásnych dlhých vlasov. Storm Wilson z Kalifornie sa nikdy nestrihala. Keď ale jej kamarátka prišla pre zákernú chorobu o vlasy, neváhala a darovala jej tie svoje.

Lekári Hannah Binyon diagnostikovali neuroblastóm v piatich rokoch. Táto rakovina postihuje ľudí práve v takomto nízkom veku. Môže sa vyskytnúť v nadobličkách, v bruchu, v hrudníku a v iných častiach tela, kde sú zhluky nervov. „Šesť mesiacov plakala a hovorila, že ju bolia nohy. Veľmi schudla a mala som pocit, že sa mi stráca pred očami. Prestala sa hrať, jesť a byť šťastná. Lekári nevedeli zistiť, čo jej je. Potom odpadla v škole a doktori jej diagnostikovali rakovinu," vyjadrila sa jej mama Gemma.

Zdroj: Profimedia.sk

Doktori ju museli najskôr uviesť do kómy a potom postúpila ožarovanie, pri ktorom stratila vlasy. Aby sa necítila ešte horšie, kamarátka jej darovala tie svoje. Pre Storm to bolo vôbec prvé strihanie v živote a vlasy mala dlhé až do pol pásu. Hannah má po roku liečby ešte jeden nezhubný nádor na chrbte a má problémy s mobilitou.

Zdroj: Profimedia.sk

KALIFORNIA/ESSEX, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.