Zaujímavosti

Dobré rady šoférom na zimu: Púšťajte klímu a neparkujte v garáži

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Prečo? Ušetríte na opravách.

Naše cesty zmenili farbu. V týchto dňoch jazdíme po bielom asfalte. Nie je však za tým žiadny experiment našich cestárov či sneh. Za všetkým je nepriateľ našich áut - soľ.

Hovorí sa, že soľ je nad zlato, no tú cestársku majú vodiči poriadne v zuboch. V zime idú na dračku vody do ostrekovačov a dobre si zarobia aj umyvárky. Chlapi v servisoch sa tiež nezastavia. Odborník na karosériu tvrdí - soľ je pre naše autá veľký nepriateľ. Ako sa pred ňou brániť?

Aby sa na cestách nešmýkalo cestári solia. Ako ale zabrániť, aby nám autá nehrdzaveli?

„Nechať zamrznuté auto celú zimu vonku, neparkovať v garážach. Tá soľ žerie len do určitých stupňov, potom zamrzne a už stráca silu," vysvetľuje lakovník Vladimír Ivan.

Soľ dokáže narobiť poriadnu šarapatu a to až tak, že lietajú plechy. Jednou z príčin, prečo sa zver v zime zdržiava pri cestách, je totiž práve soľ z posypu.


Šoférom dáme ešte jednu radu na zimu. Nechcete platiť zbytočne za servis auta? V tom prípade si aj počas zimy nezabudnite zapnúť klimatizáciu. Ak ju budete používať správne, ušetrí vám peniaze za opravu. Prečo? Pozrite si v nasledujúcej reportáži.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti