Zaujímavosti

Vrcholový manažér už tri roky nepoužíva mobil. Jeho spoveď stojí za prečítanie

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Kostenko Maxim/shutterstock

Samozrejme nezanevrel na celú modernú technológiu a nežije niekde opustený v lese.

Bez mobilu sa dnes nepohneme ani na krok a pomaly si bez neho nevieme predstaviť život. Vrcholový manažér Steve Hilton si však povedal dosť! Teraz je bez mobilu tri roky a nevie si to vynachváliť.

Steve pracoval ako bývalý poradca britského premiéra Davida Camerona. Počas tejto práce sa bez telefónu nikde nepohol. V roku 2012, keď sa presťahoval z Londýna do Kalifornie, tak na mobil úplne zanevrel. Steve rád používal starú Nokiu, ale keď sa mu po tretíkrát pokazila, tak si ďalšiu už nekúpil.

„Vybavujem si tú chvíľu, keď som pochopil, že sa stalo niečo významného. Išiel som na bicykli a došlo mi, že už týždeň nemám mobil. Všetko bolo pritom v poriadku, možno lepšie ako predtým. Cítil som sa uvoľnený, bez problémom, šťastný," povedal Steve.

Samozrejme nezanevrel na celú modernú technológiu a nežije niekde opustený v lese. Riadi vlastnú firmu, ktorá za zaoberá analyzovaním dát americkej politiky. Skrátka má v práci svoju pevnú linku, notebook či vlastné konto na sociálnej sieti. Len mimo kancelárie to nerieši a cíti sa byť slobodný a šťastný.

„Predstava, že človek musí byť všade dostupný, je nielen bizarné, ale taktiež nebezpečné," dodal Steve a uzavrel to prirovnaním, že mobily sú ako elektronické náramky pre väzňov v domácom väzení. Ich pohyb sledujú 24 hodín denne. Píšu novinky.cz.


LOS ANGELES/tvnoviny.sk, mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti