Našli sme dedinu, ktorá nemá na Slovensku obdobu. Je plná dvojičiek

Jedny zo 14 dvojičiek, ktoré žijú v dedine Záhorce.
Zdroj: Reflex

Príčiny záhorského fenoménu zostávajú veľkým tajomstvom.

Túžite po dvojičkách? Poradíme vám ako na to. Na Slovensku sme našli dedinku, kde sa dvojnásobným prírastkom mimoriadne darí. Či za to môže tamojší vzduch, alebo voda, nikto netuší. Faktom ale je, že tam majú už niekoľko generácií dvojičkových párov. Všetko sa začalo 71 rokov dozadu.

V deň návštevy reportérky Reflexu Lenky Stankovej v obci Záhorce sa obe sestry čírou náhodou obliekli do ružovej, no výraznú podobu v ich tvárach by ste nenašli - sú dvojvaječné. Vydali sa, vychovali deti, celý život pracovali na družstve a dodnes chodia na brigády. Alžbeta rada číta a varí. Mária zasa miluje ručné práce.

Potom bolo 26 rokov ticho, potom prišli na svet ďalšie dvojičky. Na ulici by ste si ich nepomýlili a dnes sa už rovnako neobliekajú. No spoločná vášeň im zostala.

Bratia Zdenko a Anton hovoria, že po nich sa v Záhorciach s dvojičkami roztrhlo vrece. S vlastnými prírastkami si bratia dávajú na čas - obaja sú zatiaľ bezdetní. Zdenko dokonca vyvolenú svojho srdca stále hľadá.

Našli sme aj malé princezné sú dvojvaječné, ktoré sa narodili Veronike Kováčovej. Už od narodenia sa podobajú ako vajce vajcu. Mamina už v pôrodnici hľadala spôsoby ako Mišku a Veroniku rozoznať. A pomohol je pri tom ušný lalôčik.

Presný recept na dvojičky nikto nepozná. Príčiny záhorského fenoménu zostávajú veľkým tajomstvom. V dedinke sa mu však tešia.


ZÁHORCE/Lenka Stanková, Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.