Všetkých prekvapil. Chlapec uväznený v tele starca oslávil 15. narodeniny

profimedia-0272616892.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Chlapec musel prerušiť štúdium. Spolužiaci ho šikanovali.

V jeho veku by si mal užívať prvé lásky a problémy pubertiakov. Miesto toho rieši starosti dôchodcov. Nihal Bitla trpí chorobou progéria. Chlapec je uväznený v tele starca a starne osemkrát rýchlejšie.

Podľa lekárov sa deti trpiace touto chorobou dožívajú maximálne 14 rokov. Mnohé z nich trápia srdcové choroby, ktoré postihujú ľudí nad 60 rokov. Taktiež majú oslabené kosti, náchylnosť na infarkt, aj na mozgovú príhodu.

Aj keď v prípade Nihala boli prognózy zlé, chlapec všetkých prekvapil. Minulý týždeň, 20. januára sfúkol na torte 15 sviečok. Podľa denníka DailyMail je tak najstaršie žijúcim „progérikom" v Indii.

Zdroj: Profimedia.sk

Nihal miluje hranie sa na počítači, surfovanie na internete a kreslenie. Istý čas chodil do školy, no štúdium musel prerušiť pre šikanu. Spolužiaci si ho doberali každý deň. Podľa jeho rodiny má láskavú povahu a je skvelým bratom pre zdravú sestru Sonu (11) a brata Luckyho (4). Jeho veľkým snom je stretnúť robota ASIMA vyrobeného v Japonsku a navštíviť Disneyland v Kalifornii.

Otec mu chce tieto želania splniť. „Bez ohľadu na to, koľko mesiacov či rokov mu zostáva, chcem mu splniť všetky priania. Jeho zostávajúce roky by mali byť pre neho nezabudnuteľné," vyjadril sa.


BOMBAJ/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Progéria

Dôležité udalosti