Zaujímavosti

Z kreatívneho riaditeľa bezdomovec. Privyrába si tak, že to fascinuje každého z vás

Bezdomovec Honzo.
Zdroj: Reflex

V Prahe reportérka Reflexu nakrútila neobyčajný príbeh muža, ktorý je už 13 rokov na ulici.

Bol prvým básnikom, ktorý začal písať na Lennonovu stenu, ale aj kreatívnym riaditeľom v poprednej marketingovej agentúre. Ani napriek tomu, že to bolo len jedno z jeho krásnych pozícií - sa nenachádza finančne za vodou s vyloženými nohami na gauči.

Honza totiž skončil na ulici a je už 13 rokov, ako hovorí, profesionálny bezdomovec. No keďže je sčítaný človek, privyrába si spôsobom, aký fascinuje zrejme každého z vás.

Dôvodov, prečo sa ocitol na ulici, bolo viac. Povedal nám, že začiatky na ulici boli pre neho neuveriteľne ťažké. Druhá chuť do života prišla, keď sa zapojil do istého projektu pre bezdomovcov.

Niekedy aj viackrát za deň robí prehliadky po rôznych miestach v Prahe pre ľudí, ktorých zaujíma aké je to byť človekom bez domova. A keďže je veľký milovník kníh, v rámci prehliadky, ale aj vo voľnom čaše, chodí po kontajneroch a zachraňuje knihy.

Honza miluje nielen amotne knihy, ale aj literatúru, spamäti dokáže recitovať poéziu dlhé hodiny a zbierku jeho zachránených veršov si vážia aj niektoré kaviarne.

Jeho príbeh v Prahe zaznamenala reflexovou kamerou Lenka Perželová.


PRAHA/Lenka Perželová, Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti