Nemá ani nohy, ani ruky a aj tak si ide za snom. Tancuje s roztlieskavačkami

Gabe Adams v choreografii spolu s roztlieskavačkami

Tínedžer tanec miluje a pociťuje pri ňom neuveriteľnú slobodu.

Gabe Adams (17) sa narodil bez končatín a spôsobil to Hanhartov syndróm. Deti s týmto ochorením sa rodia s tvárovo-lebečnými anomáliami, chybným utvorením končatín a inými poruchami.

Gabe sa narodil v Brazílii, ale rodičia sa ho krátko po narodení zriekli, pretože nemohli prijať fakt, že ich syn nemá končatiny. Dopočula sa o tom iná rodina v americkom Ohiu, ktorá si ho okamžite adoptovala. Tá má ďalších trinásť detí. Za všetko čo sa v živote naučil vďačí svojim rodičom, ktorí ho naučili chodiť, písať a dokonca aj plávať, uviedol DailyMail.

,,Len vďaka mojej rodine si pripadám ako normálny chlapec, ktorý môže mať obyčajné priania. Oni ma naučili všetko, čo viem a len vďaka nim sa môžem cítiť nezávislý," povedal šťastný Gabe.


Napriek tomu, že Gabe svoju chorobu prijal, nevzdal sa a išiel si za svojím snom. Keď mal dvanásť, začal snívať o tom, že sa stane tanečníkom. ,,Chcel som byť niečo viac, ako len dieťa na vozíčku," hovorí chlapec. Rozhodol sa preto, že sa prihlási do tanečnej skupiny, ktorá ho prijala a teraz s nimi dokonca vystupuje. ,,Pociťujem neuveriteľnú slobodu. Je to neskutočný pocit," dodal.

Napriek tomu, že niektorí internetoví komentujúci ho v diskusiách nešetria, on si to nepripúšťa a chce im ukázať, že v živote sa netreba vzdávať.


OHIO/DailyMail,js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ohio

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.