Zaujímavosti

Našli sme kult svätej smrti. Vyznávajú ho najmä mafiáni a prostitútky

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reflex

Redaktorke Reflexu Kristíne Kövešovej sa v Mexiku podarilo nájsť muža, ktorý hovorí, že viackrát žiadal smrť o povolenie zabíjať.

V posledných rokoch sa vo svete začína objavovať čoraz viac vyznávačov kultu smrti. Zatiaľ, čo niektorí smrti prinášajú len vecné dary, druhí v jej mene vykonávajú čiernu mágiu a rôzne krvavé rituály, ktorých súčasťou sú zvieracie, ale aj ľudské obete.

Redaktorke Reflexu Kristíne Kövešovej sa v Mexiku podarilo nájsť muža, ktorý hovorí, že viackrát žiadal smrť o povolenie zabíjať.

"Čaká na všetkých a nerobí rozdiely". Tieto slová hovoria príslušníci utajovaného spolku Santa muerte v Mexiku. "Najmä ju uctievajú ľudia, ktorí sú akýsi vydedenci spoločnosti. Vo veľkej miere sú to ľudia závislí od návykových látok alebo dílerov. Veľmi často sú to hlavy drogových kartelov, zlodeji, prostitútky, homosexuáli," vysvetlila etnologička Katarína Nádaská.

Na pohrebe mexického mafiána stretla Kristína Kövešová príslušníkov gangu, ktorí sa nám priznali k vyznávaniu tohto kultu. „Jeden z mojich priateľov prepadol tomu náboženstvu. Viete, keď pracoval v bare a majiteľ ho obvinil, že ukradol veľa peňazí, hrozilo, že pôjde do väzenia. Nevedel, čo má robiť a niekto mu povedal, že svätá smrť mu môže pomôcť. Začal sa k nej modliť a žiadal ju o pomoc. O niekoľko mesiacov sa tie peniaze našli a on nešiel do väzenia. Teraz je svätej smrti zaviazaný, verí, že ho zachránila," tvrdi nám miestny muž.

Vrchol prosebnej púte podľa Nádaskej je, že sa človek plazí na vlastnom bruchu trasu dlhú niekoľko kilometrov alebo ide na vlastných kolenách. "Kým príde do chrámu smrti, tak má zodratú kožu až na živé mäso," dodala.

Psychológ Martin Miler si myslí, že takýto ľudia musia byť zúfalí a "nie sú celkom v poriadku." Tvrdí, že vyznávať bolesť, smrť, likvidáciu a deštrukciu, ide proti životu.

"Ľudia to odsudzujú, myslia si, že je to zlé. Niektorí sa s ním prestali rozprávať a vyhýbajú sa jeho domu," zdôraznil miestny muž.

Členovia mexického gangu nám povedali, že v miestnej štvrti sa nachádza aj šaman svätej smrti. Podarilo sa nám ho nájsť. Otvorene sa nám priznal, že robil čiernu mágiu, ktorej súčasťou sú aj rituálne obete. A proti nim bojuje aj mexická vláda.

A čo všetko vyznávači obetujú? Odpoveď nájdete v priloženej reportáži na videu. Upozorňujeme, že obsah nie je vhodný pre maloletých.


V piatkovom (5. 2.) Reflexe vám ukážeme muža, ktorý v rituálmi smrti neskončil a tvrdí, že za pár stoviek dolárov zabije človeka.

MEXIKO/Kristína Kövešová, Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti