Našli sme muža, ktorý pracuje roky s čiernou mágiou

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reflex

Reportérka Reflexu Kristína Kövešová sa za šamanom vrátila vrátili dvakrát.

Nebojím sa pekla, ja už v pekle som. Toto sú slová muža, ktorý priznáva, že za niekoľko stoviek dolárov je schopný zabiť človeka. Uznáva Kult smrti.

Praktizuje čiernu mágiu a rôzne krvavé rituály. Šaman kontroverzného Santa Muerte odpovedal otvorene na otázky Kristíny Kövešovej.

Socha pripomínajúca siluetu Panny Márie, no namiesto tváre má ľudskú lebku. Mexičania ju volajú svätá smrť. Väčšina ľudí sa k nej čo i len bojí priblížiť, nájdu sa však aj takí, ktorí sa k nej hrdo hlásia. Sú to členovia drogových gangov alebo prostitútky. Smrť žiadajú o svoju ochranu.

"Viete napríklad díleri, ktorí predávajú drogy veria, že možno dnes je ten deň, keď zomrú, preto uctievajú svätú smrť," tvrdí miestny muž.

Etnologička Katarína Nádaská nám povedala, že svätá smrť nie je organizovaná cirkev. Je však veľa ľudí, ktorí sa venujú magickým rituálom spôsobujúcim smrť.

Našli sme muža, ktorý tvrdí, že so svätou smrťou robí celý život. Keď mal 12 rokov, naučil ho to otec. Priznáva, že pracuje s čiernou mágiou.

"Woodoo bábku využívam, keď chce napríklad niekto pri biznise zničiť niekoho, koho nemá rád. Čo urobím ? Na bábku napíšem meno toho človeka a pichám do nej kovové špendlíky. Ublíži mu to, má bolesti," povedal nám šaman.

Psychológ Martin Miler je presvedčený, že ich konanie je aj o agresivite, ktorá v takýchto ľuďoch je v danej chvíli. "Na druhej strane, ak hovoríme o likvidácii človeka, dotýkame sa aj tresnoprávnych dôsledkov. Nie je to sranda, hraničí to so zákonom, etikou a morálkou" myslí si.

Šaman smrti hovorí, že za ním bežne chodievajú ľudia, ktorí od neho chcú, aby takýmto spôsobom niekoho zavraždil. Tvrdí, že je to otázka peňazí. Údajne mu za objednávku platia od 9 000 do 10-tisíc peso (okolo 490 €).

"Ak by sme toto prirovnali k nájomnému vrahovi, tak sa tiež môžeme baviť či je to v poriadku. Asi bežní ľudia toto nerobia. Musí to byť človek, ktorý je ochotný a schopný to za peniaze urobiť," dodal Miler.

Reportérka Reflexu Kristína Kövešová sa za šamanom vrátila vrátili dvakrát. Žiadny zo svojich rituálov nám neukázal. Hovorí, že démoni by nám mohli ublížiť a svätá smrť prítomnosť našej kamery zamietla.

Pre kontroverzný obsah nie je nasledujúca reportáž vhodná pre maloletého diváka a citlivé povahy.


MEXIKO/Kristína Kövešová, Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mexiko

Dôležité udalosti