Zaparkovali a išli na festival. Keď sa vrátili k autám, boli zhrození

Vozidlá z jazera vytiahli až hasiči
Zdroj: YouTube

Približne 15 vodičov si neuvedomilo riziko spojené s parkovaním na zamrznutom jazere

Zimný festival ľadových sôch v štáte Wisconsin sa zmenil na veľkú záchrannú akciu. S nedostatkom parkovacích miest si návštevníci poradili svojsky. Rozhodli sa zaparkovať na zamrznutom jazere Lake Geneva. To, čo sa spočiatku mohlo zdať ako dobrý nápad sa čoskoro zmenilo na problém. Približne 15 vodičov si neuvedomilo riziko spojené s parkovaním na zamrznutom jazere. Autá sa začali čoskoro potápať, pretože sa oteplilo a ľad nezvládol ich váhu, uviedol Fox News.

Pozornosť sa tak okamžite presunula od snežných sôch na potápajúce sa autá. Okolo jazera sa okamžite zhŕkli návštevníci festivalu aj organizátori. Niektorí z nich zostali šokovaní, pretože nerátali s tým, že keď sa vrátia k autám, uvidia ich pod vodou.

Na potápajúce sa autá upozornili až organizátori, ktorí zároveň aj privolali hasičov. Neskôr sa jeden z organizátorov vyjadril, že návštevníci mali dostatok parkovacích miest a neboli nútení zaparkovať na zamrznutom jazere. Hasiči nakoniec autá z jazera vytiahli a niektoré z nich smerovali priamo do servisu.

LAKE GENEVA/Fox News, js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Wisconsin

Dôležité udalosti