Zaujímavosti

Rozhodol sa, že bude jesť rok len zemiaky. Toto s ním urobil prvý mesiac

Andrew Taylor sa rozhodol pre zemiakovú diétu
Zdroj: Facebook/Spud Fit

Pre diétu sa rozhodol po tom, ako už ďalej nedokázal zápasiť s jedlom a kontrolovať si príjem potrav.

Austrálčan si jedného dňa povedal, že schudne. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sa nerozhodol pre zemiakovú diétu. Keď sa ľudia rozhodnú pre jednotvárne diéty, po čase to vzdajú, pretože sa danej potraviny prejedia. Andrew Taylor sa však nevzdáva a povedal si, že celý rok bude jesť len zemiaky. Pre diétu sa rozhodol po tom, ako už ďalej nedokázal zápasiť s jedlom a kontrolovať si príjem potrav, píše Telegraph

Na začiatku vážil 151 kilogramov a po prvom mesiaci má už o desať menej. ,,Teraz sa cítim úžasne a najprekvapivejšie je to, že ma zatiaľ zemiaky nezačali nudiť," hovorí Andrew.

Odborníci majú na jeho diétu svoj názor. Podľa diétologičky Charlene Grosserovej človek nemôže získať všetky nevyhnutné výživné látky z jednej potraviny. ,,Nedoporučujeme ľuďom, aby sa vyhýbali určitým skupinám potravín alebo určitému jedlu," dodala.

Zdroj: Facebook/Spud Fit

Zemiaky si pripravuje na rôzne spôsoby či už ako kašu, pečené alebo varené a má ich neustále pri sebe, aby si mohol zahryznúť vždy keď dostane hlad. Pri ich príprave nikdy nepoužíva olej ani tuk, výnimočne použije kvapku rastlinného oleja.

Hoci majú zemiaky svoje výhody, najlepšie je podávať ich ako súčasť zdravej vyváženej stravy. Látky obsiahnuté v zemiakoch nie sú dobrým zdrojom proteínov, a to by mohlo ovplyvniť silu svalov. Nehovoriac o tom, že jedna potravina sa veľmi rýchlo preje. Svoju diétu však nešíri ani nikomu nevnucuje, vraj ide len o akýsi experiment. Hoci začal chudnúť pred mesiacom, napriek nie práve najzdravšej diéte má už množstvo fanúšikov. Tí ho sledujú aj na sociálnej sieti, kde sa volá Spud Fit.

Zdroj: Facebook/Spud Fit


MELBOURNE/Telegraph

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.