Zábava za hranicami rozumu. Z týchto žartíkov hrozí infarkt

Bez názvu.png
Zdroj: TV Markíza

Nielen krádeže, samovraždy, vraždy. Autori prankov sa veľmi radi inšpirujú aj aktuálnymi udalosťami.

Strach je mocný čarodej. A to si veľmi dobre uvedomujú aj ľudia z nasledujúcej reportáže Reflexu. Rozhodli sa totiž zabávať spôsobom, ktorý možno niekoho pobaví a iného poriadne pobúri. To, čo robia, je totiž za hranicami zdravého rozumu a podľa psychológa môže skončiť veľmi ľahko aj tragicky.

Slovo prank znamená v angličtine žart, neplecha ale aj recesia. Ak by ste začali vyhľadávať videa pod týmto názvom, zaplaví vás ich kvantum. Ich myšlienka je rovnaká - nastrašiť ľudí. Čo sa však dramaticky líši - je úroveň strachu, ktorý sa snažia „herci" vyrobiť. A keďže by nás už akýsi upír zrejme skôr unudil ako nastrašil, zvolili si zábavu na trochu iných scénach.

Psychológ upozorňuje, že takéto strašenie sa môže skončiť pokojne aj infarktom. Zvlášť, keď prebieha medzi blízkymi ľuďmi. No prečo ľudia vôbec strašia druhých ľudí? Odpoveďou je nielen recesia, ale aj uspokojovanie svojich potrieb.

Nielen krádeže, samovraždy, vraždy. Autori prankov sa veľmi radi inšpirujú aj aktuálnymi udalosťami. A práve po tej poslednej krvavej z Paríža sa začali internetom šíriť prankovia bombových útokov.

Viac v reportáži magazínu Reflex.BRATISLAVA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.