Zaujímavosti

V roku 2018 vypláva na more presná kópia Titanicu. Takto bude vyzerať!

titanic druhy copy.jpg
Zdroj: bluestarline.com.au

Nápad vznikol v hlave austrálskeho podnikateľa Clivea Palmera.

Všetci dobre poznáme tragický príbeh záoceánskej lode RMS Titanic. Loď sa potopila po náraze do ľadovca v Atlantickom oceáne 14. apríla 1912. A kým jej vrak je pochovaný na dne oceánu a aj po 100 rokoch je predmetom skúmania, v roku 2018 by mala na more vyplávať jeho dokonalá kópia. Píše Daily Mail.

Nápad vznikol v hlave austrálskeho podnikateľa Clivea Palmera, ktorý je vlastníkom lodnej spoločnosti Blue Star Line. Napriek tomu, že dnešné luxusné lode majú k dispozícii robotických barmanov či obrie šmykľavky, replika Titanicu zachová koncept, ktorý vznikol pred 100 rokmi.

Zdroj: bluestarline.com.au

Taktiež bude mať prvú, druhú a tretiu triedu, rovnakú jedáleň, veľké schodisko, fajčiareň, Café Parisien, Marconi Room, malý bazén, turecké kúpele a telocvičňu. V kabínach pre cestujúcich nebude televízia, ale moderné bonusy predstavuje squashový kurt či heliport.

Čo sa týka bezpečnosti a dizajnu, loď bude spĺňať moderné požiadavky. Trup nebude nitovaný, ale zváraný. Namiesto parných strojov ju bude poháňať dieslovo-elektrický pohonný systém. Bude mať stabilizátory a high-tech navigačné zariadenie.

Kým na Titanicu nebol dostatok záchranných člnov, na jeho replike sa nájde miesto pre každého pasažiera. Titanic II bude o 13 stôp širší ako pôvodná loď. Dĺžka, výška a hmotnosť však budú rovnaké. Taktiež bude mať deväť palúb, rovnako ako jeho predchodca.

Zdroj: bluestarline.com.au

Nová loď bude mať 840 kabín, ktoré pojmú 2400 cestujúcich a 900 členov posádky. Aj keď cena lode nebola odhalená, odhaduje sa približne od 300 do 400 miliónov libier.

Palmer informoval o svojom projekte v roku 2012. Jeho požiadavkou bolo, aby Titanic II postavila čínska spoločnosť CSC Jinling Shipyard.

Napriek všetkým známym faktom stále existujú pochybnosti o tom, či loď skutočne niekedy vypláva.

Spoločnosť Blue Star Line sa ocitla pod paľbou kritiky. Vraj je necitlivá k obetiam a pozostalým tragédie z roku 1912.

Kým Titanic sa potopil na svojej prvej plavbe zo Southamptonu do New Yorku, Titanic II nebude mať rovnakú trasu. Má sa plaviť z čínskeho Jiangsu do Dubaja.


NEMECKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.