Zaujímavosti

Barbie moslimka v hidžábe pobúrila ľudí na internete

Barbie moslimka
Zdroj: instagram.com/hijarbie

Bábika už roky predstavuje najobľúbenejšiu dievčenskú hračku.

Barbie už dávno nie sú len dlhonohé a dlhovlasé krásky s príliš štíhlym pásom a dokonale namaľované. Výrobcovia sa rozhodli priblížiť tieto bábiky k obyčajným ženám a pridali im krivky, skrátili vlasy, dokonca už majú aj rôznu farbu pleti. Teraz prichádza Barbie moslimka.

Zdroj: instagram.com/hijarbie

Moslimská Barbie má aj vlastný účet na Instagrame a sledujú ju tisícky ľudí. Takzvaná Hidžarbie sa oblieka do tradičného moslimského odevu, nosí šatku, ale je vždy štýlová a elegantná. Jej tvorkyňa jej šije šaty podľa známych luxusným značiek.

Zdroj: instagram.com/hijarbie

„Uvedomila som si, že som Barbie nikdy nevidela oblečenú do hidžábu. Rozhodla som sa založiť si účet na Instagrame a obliekať ju práve takto. Je veľmi dôležité, ako bola bábika oblečená rovnako ako ja," povedala pre CNN 24-ročná Haneefa, ktorej chýbala taká bábika, ktorá by nosila to, čo nosí ich kultúra.

Zdroj: instagram.com/hijarbie

Niektorí ľudia sú však pobúrení a nepáči sa im to. „Je to smiešne. Hidžám je známka toho, že sú utláčané". „Barbie by nikdy hidžáb nenosila". Takto a ešte inak znejú mnohé komentáre k Hidžarbie.

Zdroj: instagram.com/hijarbie

„Pôvod to má v mojom náboženstve a kultúrnej identite. Spôsob, akým je moja Barbie oblečená je jednoduchý a nie je na tom nič zlé," dodala Haneefa. Chce poskytnúť vzor moslimského dievčaťa a odstrániť mýty, ktoré v spoločnosti ohľadom šatiek sú.

BRATISLAVA/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.