Fotka, ktorá chytila za srdce svet. Nič podobné si nevieme predstaviť

12321228_10153924910623024_2569114075332808905_n.jpg
Zdroj: Facebook

Rodina odvrhla dvojročného syna. Mysleli si, že je bosorák.

V našich končinách si niečo podobné nevieme predstaviť. Fotka, ktorá obletela celý svet, zachytáva zúfalú situáciu v Afrike. Dánska charitatívna pracovníčka podáva vodu vychudnutému chlapcovi, ktorého odvrhla rodina. Mysleli si totiž, že je bosorák.

Len dvojročného nigérijského chlapca nechali napospas. Chlapec, ktorý dostal meno Hope, hladoval niekoľko mesiacov. Keď ho zbadali okoloidúci 31. januára túlať sa na ulici, sotva sa držal na nohách. Nielen že bol hladný a smädný, obžierali ho aj červy.

Pomocnú ruku mu podala Dánka žijúca v Afrike Anja Ringgren Loven, ktorá pred troma rokmi založila nadáciu na podporu vzdelávania a rozvoja afrických detí. Nadácia vznikla za cieľom pomoci deťom, ktoré rodiny obviňujú z bosoráctva. „Tisícky detí obviňujú z bosoráctva. Videla som, ako ich mučia či zabíjajú," napísala Anja na Facebook.

Po tom, čo Anja dala chlapcovi vodu, ho zabalila do deky a odviezla do nemocnice. Lekári mu dali transfúziu a pustili sa do liečby. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný. Denník DailyMail píše, že sa má lepšie, sám konzumuje stravu a dobre reaguje na liečbu.

Anja vyzýva ľudí, aby pomohli týmto nevinným deťom. Dva dni po tom, čo zverejnila výzvu na Facebooku, na účet nadácie prišlo milión dolárov.

NIGÉRIA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti