Za 12 mesiacov 12 dovoleniek. Kráska zarába a pritom si užíva

Bez názvu.png
Zdroj: Instagram/The Travelista

Mladým ľuďom odkazuje, aby sa nebáli premeniť sny na skutočnosť. Aj ona začínala od nuly.

Väčšina ľudí je šťastím bez seba, ak stihne za rok jednu letnú a jednu zimnú dovolenku. Predstavte si, že za 12 mesiacov zažijete 12 dovoleniek na krásnych a exotických miestach. Taký je život mladej 25-ročnej Jess Gibson z Yorkshiru. Napriek tomu, že po celý rok dovolenkuje, stále má isté pracovné miesto so sídlom v Londýne.

Z teplovzdušného balóna zo Serengeti k potápaniu na Maldivách. Bloggerka si kedysi takýto život nevedela ani predstaviť. Keď mala 21 rokov, s veľkými očakávaniami sa presťahovala do Londýna. Tamojší život ale nebol vôbec podľa jej predstáv. S jej platom si ledva dovolila zaplatiť účty v prenajatom byte.

Jedného dňa prišla na to, kam by sa mal uberať jej život. Zistila, že jej zamestnávateľ spolupracuje s luxusným pánskym časopisom. Keďže bola prirodzený talent, vo voľnom čase doň zadarmo prispievala. Písanie ju chytilo natoľko, že si založila blog. A to bolo jej najlepšie rozhodnutie v živote.

Jej blog The Travelista si získal fanúšikov z celého sveta. Na stránku zverejňovala farebné snímky najkrajších miest sveta, užitočné rady či dokonalé hotely. Jej blog za trojročnú existenciu získal množstvo ocenení. V roku 2015 sa umiestnil v rebríčku Top 10 Luxusných cestovateľských blogov. Jess získala minulý rok tiež novinársku cenu Awards Satomi 2015 za najlepší blog.

Za dva roky blogovania zarobila slušnú kôpku peňazí. To jej umožňuje pravidelne cestovať a zverejňovať svoje zážitky. Minulý rok navštívila Dublin, Barcelonu, ​​Kapské Mesto, Toskánsko, Monako, Maldivy, Tanzániau Španielsko, Dubaj, Vaňu, Cancún a Val d'Isere.

„Mojím cieľom je každý mesiac navštíviť inú krajinu. Neznášam stereotyp. Rada sa budím na nových miestach s pocitom, že nový deň bude úplne iný ako ten predošlý," vyjadrila sa pre portál MailOnline .

Jess odkazuje mladým ľuďom, aby sa nebáli premeniť svoje sny na skutočnosť. Jej rodina žije v severnom Anglicku a do Londýna prišla bez ničoho. Začínala od nuly. "Kariéru som si vybudovala sama, bez akejkoľvek finančnej podpory."LONDÝN/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.