Zaujímavosti

Dali by ste za pohár s čistým horským vzduchom stovku?

Poháre, ktoré predávajú so vzduchom.
Zdroj: ENEX

Rodina z Dorsetu na tom zarába veľké peniaze. A všetko ide na export.

Aj na vzduchu sa dá zarobiť! Rodina z našej reportáže je toho živým dôkazom. Jej členovia plnia fľaše horským vzduchom a potom ich predávajú v Číne. Matka s dcérou z britského Dorsetu na tom robia od rána.

Aj keď to navonok vyzerá skôr ako lov na motýle, tieto ženy v skutočnosti zbierajú čerstvý vzduch.

Tým čo zozbierajú následne plnia fľaše určené predovšetkým na export do Číny. Keďže úroveň znečistenia je v tejto ázijskej krajine kritická, čistý vzduch je tam žiadaným artiklom.

„Vzduch tu je jedinečný a nie je v ňom žiadna známka znečistenia. Je čerstvý a zdravý. Nie sme podvodníci. Poctivo ho zbierame, fľaše neplníme doma v kuchyni," chváli svoj produkt mama rodiny Melanie De Wattsová. Za jednu fľašu vzduchu si účtuje 80 libier, čo je v prepočte asi 103 €.

Briti nad nápadom rodiny z Dorsetu nechápavo krútia hlavou. Desiatky predaných fliaš v Ázii však svedčia o tom, že to s týmto biznisom nemusí byť v budúcnosti vôbec márne. O predaj sa priamo v Honkongu stará syn Leo.

„Obyvateľ Pekingu by len na deň potreboval asi 20 tisíc takýchto fliaš, obávam sa, že jedna fľaša nikomu veľmi nepomôže," vysvetľuje lekár Andrew Thorley.

Mnohí súčasní milionári začínali s bláznivými podnikateľskými nápadmi. Miliónovou myšlienkou bol napríklad aj predaj slnečných okuliarov pre psov, zoznamka pre HIV pozitívnych či umelé kosti moriaka pre šťastie. A preto nie je vylúčené, že raz to bude aj tento vzduch vo fľašiach.


DORSET/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.